REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Łatwiejsza droga do WOT
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Rekrutacja do terytorialnej służby wojskowej jest teraz prostsza. Sprawdź, jak zostać “Terytorialsem”.

Reklama

Od 1 lutego 2021 r. obowiązują nowe przepisy, które upraszczają zasady rekrutacji do terytorialnej służby wojskowej. Zmiany ułatwią nabór, zwłaszcza kandydatom mającym już orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej.

Kandydaci ubiegający się o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, którzy mają już orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej (tj. kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej) przez powiatowe lub wojewódzkie komisje lekarskie, w ramach kwalifikacji wojskowej, nie muszą przechodzić dodatkowych badań w wojskowej komisji lekarskiej. O przydatności do służby w WOT decyduje kategoria zdrowia wpisana do książeczki wojskowej. Bez zmian pozostają natomiast regulacje dotyczące badań psychologicznych. Muszą je przejść wszyscy ochotnicy – łącznie z tymi, który mieli już wcześniej orzeczoną kategorię zdolności do służby.

Skróceniu naboru przyczyniają się też Wojskowe Centra Rekrutacji (WCR), powoływane od września 2020 r. przy Wojskowych Komendach Uzupełnień. Tak więc teraz kandydat na “Terytorialsa”  w ciągu jednego dnia odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem i badanie przez komisję lekarską. W przypadku pozytywnej opinii specjalistów z WCR, kandydat jeszcze tego samego dnia otrzymuje kartę powołania na szkolenie podstawowe.

Główne wymagania dla kandydatów do WOT to: obywatelstwo polskie, pełnoletność, zdrowie fizyczne i psychiczne, niekaralność. Ponadto ochotnik nie może pełnić innego rodzaju służby wojskowej oraz mieć przydziału kryzysowego.

Materiał video dla kandydatów

Chcesz zostać żołnierzem 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej? Zastanawiasz się, jakie są wymagania, jak przebiega rekrutacja, na czym polega służba i co możesz zyskać dla swojego rozwoju osobistego i zawodowego? Na te i inne pytania odpowiadają żołnierze i pracownicy 2 LBOT w specjalnym materiale video – Zostań jednym z nas.
Jego premiera odbędzie się w niedzielę, 28 lutego br., o godz. 11.00. Film dostępny będzie na kanale YouTube WOT, pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=BJDPEvBOA68

Zainteresowani służbą w szeregach 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w tym roku mają do wyboru kilka terminów na szkolenie podstawowe: 13-28.03., 8-23.05., 26.06.-11.07., 11-26.09., 20.11.-05.12. Dla żołnierzy rezerwy przygotowano dwa terminy szkolenia wyrównawczego: 17.04. i 09.10. 

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama