REKLAMA
,
Laureaci konkursu PSE
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będzie siłownia w Cycowie i festiwal nauki w Stołpiu. Polskie Sieci Elektroenergetyczne nagrodziły 11 projektów w województwie lubelskim w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Reklama

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W województwie lubelskim zrealizowanych zostanie 11 projektów w 10 gminach, a ich łączna wartość to ponad 198 tys. zł. Nagrodzone pomysły będą realizowane do końca 2019 roku.

PSE przeprowadziły konkurs dobrosąsiedzki w związku z prowadzonymi na terenie województwa działaniami inwestycyjnymi polegającymi na budowie linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa, rozbudowie stacji elektroenergetycznej 220/110 kV Chełm oraz rozbudowie stacji elektroenergetycznej 400/110 kV Lublin Systemowa.

Trwający od lutego konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Idea konkursu jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny (obywatelski), dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

Na terenie województwa lubelskiego nagrodzono w sumie 11 projektów obejmujących 10 gmin, przy czym pięć pochodziło z miejscowych jednostek budżetowych (szkół, centrum kultury czy MOS), a sześć od urzędów gmin. Największą popularnością cieszyły się projekty związane z rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej (44%) i działania ukierunkowane na małą infrastrukturę oraz zdrowie i opiekę publiczną (po 33%).

Wśród zwycięskich projektów uwagę zwraca pomysł Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cycowie „Razem, zdrowo, rozwojowo”. W jego ramach powstanie siłownia na  świeżym powietrzu z przeznaczeniem dla młodzieży wykluczonej będącej pod opieką ośrodka.

Ciekawie też zapowiada się Gminny Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej-Curie, pod hasłem „Być jak Skłodowska”. Celem projektu jest poprawa jakości edukacji i wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Przy okazji wyremontowana zostanie i doposażona sala fizyczno-chemiczna.

– Nagrodzone projekty w konkursie są odpowiedzią na bardzo dobrze zidentyfikowane i różnorodne potrzeby zgłoszone bezpośrednio przez lokalne społeczności. Cieszy nas fakt, że zwycięskie pomysły będą wdrażane we współpracy samorządów, mieszkańców, lokalnych organizacji czy grup działania. Dzięki takiemu podejściu projekty mają szansę być rozwijane także w kolejnych latach – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE.

Pełną listę laureatów konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” znajdziecie na stronie: www.wzmocnijotoczenie.pl w zakładce „Aktualności”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA