REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Laury dla młodych talentów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zofia Pańczyszyn zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy ogród – noc 2022″. A to nie jedyny laur, jaki zdobyły artystki z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.

Reklama

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie z dumą informuje o sukcesach swoich podopiecznych. Mała artystka z pracowni plastycznej Color Wheel – Zofia Pańczyszyn – zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy ogród – noc 2022″; w kategorii wiekowej 6-9 lat. Jej obraz prezentujemy powyżej.

W tym samym konkursie została także doceniona praca Lidii Jaglewicz. Lidia otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-13 lat. Dziewczynki swoje prace plastyczne wykonały w technice pasteli olejnej.

Z kolei Monika Spodniewska, uczestniczka tej samej pracowni Color Wheel, otrzymała nagrodę w 29. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu „ Ziemia jest jedna”.
Na konkurs nadesłano 779 prac z 81 szkół, placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski. Komisji konkursowej przewodniczył prof. Adam Chmielowiec z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Monika zdobyła nagrodę w kategorii rysunek & grafika.
Na konkurs wykonała grafikę w technice linoryt barwny na płytę traconą. Jest to technika bardzo pracochłonna i żmudna, wymagająca ogromnej cierpliwości, precyzji wykonania i niezmiernej wyobraźni przy kontroli cięcia. Praca powstaje w negatywie.

Młode artystki pracowały w pracowni Color Wheel chełmskiego MDK, pod okiem artysty plastyka Elżbiety Krzywickiej.

Gratulujemy!

Praca Lidii Jaglewicz

Praca Moniki Spodniewskiej

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama