REKLAMA
,
Leszek Szczasny i jego slajdowisko po Tanzanii
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Leszkiem Szczasnym. Bohater spotkania jest podróżnikiem i autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”.

Spotkanie zaplanowano na 2 października (poniedziałek) br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wieczór, poświęcony wyprawie do Tanzanii, został zorganizowany w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i we współpracy z Chełmskim Klubem Podróżników. Wstęp wolny.

Reklama

W chełmskiej książnicy Leszek Szczasny pokaże slajdowisko poświęcone podróży do Tanzanii w 2015 r. Uczestnicy spotkania poznają turystyczne miejsca tego wielkiego i inspirującego kraju. Podróżnik skupi się jednak głównie na życiu codziennym, tym prawdziwym i jakże dalekim od folderów i medialnych newsów. Będą więc fotografie z odwiedzin w fundacji pomagającej dziewczynkom z biednych rodzin, z pobytu w kopalni złota i z Parku Lake Manyara, w którym można spotkać m. in. bawoły. Zobaczymy także niemieckie ślady kolonialnej przeszłości oraz pochylimy się nad grobami polskich uchodźców z czasów drugiej wojny światowej.

Leszek Szczasny

(ur. 1975) jest raciborzaninem, z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Na kawę zbożową i daktyle zarabia m.in. podróżując z pokazami slajdów i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ podróżuje za niewielkie pieniądze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA