REKLAMA
,
Liderem ponownie I LO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie znów jest liderem w mieście. Magazyn Perspektywy ogłosił coroczny ranking liceów i techników w Polsce.

Reklama

Wiadomo już, które szkoły średnie znalazły się w czołówce Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Dwudziesty czwarty ranking przygotowała Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Ogólnopolska Gala Rankingu odbyła się wczoraj (12 stycznia) w Warszawie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie trzeci rok z rzędu przewodzi rankingowi liceów w mieście. Wprawdzie z ubiegłorocznej pozycji 360. w kraju, wspięło się tylko o jedno miejsce wyżej, to i tak jego pozycja chełmskiego lidera jest niezagrożona.

Z kolei II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera z pozycji 673. przed rokiem wspięło się teraz na miejsce 661. w kraju. 

***

Zwycięzcą Rankingu Perspektywy 2022 po raz kolejny zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum), a wśród techników – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – piszą autorzy zestawienia.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Tzn. maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Jak wypadły chełmskie licea?

Tegoroczny ranking potwierdził pozycję I LO jako lidera liceów w Chełmie (359. miejsce w kraju). W skali województwa lubelskiego daje to szkole 17. miejsce (tak jak przed rokiem).

Z kolei II LO w Chełmie, które jeszcze trzy lata temu przewodziło liście chełmskich szkół, powoli wspina się w rankingu. Z miejsca 673. przed rokiem, teraz jest na pozycji 661.

Najlepsze na Lubelszczyźnie kolejny rok z rzędu okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie.

Pełne rankingi liceów znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking Perspektywy przygotowują

dla techników.

Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – ponownie 5. miejsce w kraju.

W rankingu dobre miejsca zajmowały zwykle dwa chełmskie technika. W tym roku jest gorzej Technikum Ekonomiczne w ZSEiM zajęło 369. miejsce (rok temu 185), a Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie jest w tym roku na miejscu 462. (rok temu zajmowało 188. lokatę).

Pełne rankingi techników znajdziecie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA