REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lidl przy ul. Włodawskiej – co dalej z inwestycją?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy osiedla Rejowiecka już od dłuższego czasu zastanawiają się jaka będzie przyszłość terenu po dawnym Przedsiębiorstwie Robót Drogowych w Chełmie. Pojawiły się sygnały, że ma powstać tam Lidl, jednak od dłuższego czasu nic tam się nie dzieje. Sprawdziliśmy dlaczego. 

Reklama

Jak się okazuje firma nie zrezygnowała z inwestycji na terenie po PRD. Skąd więc zastój w pracach? 16 marca do Urzędu Miasta Chełm wpłynął wniosek o przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Od tego czasu trwają prace nad zmianami. Urząd wykonuje je własnym sumptem i najprawdopodobniej wszystko potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Obiekt ma być przede wszystkim większy – do 2 tys. m2. – Na obecną chwilę wszystko jest w fazie planów. Zmiana planu dotyczy bardzo dużego obszaru, dlatego ważna jest precyzja. Obecnie jeździmy na miejsce, dokonujemy pomiarów, by później wszystko przenieść na plan. Nie chcemy tego robić w pośpiechu, bo każdy element musi zostać starannie zaplanowany – wyjaśnia nam Jerzy Dobrowolski, p.o. dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa UM Chełm.

Miasto chce, by nowy obiekt, który tam powstanie miał również inny wygląd niż dotychczasowe sklepy, które wybudował inwestor. Z pewnością miejscy urzędnicy nie zgodzą się na budowę tzw. “blaszaka”. Rozważana jest opcja budowy dwupoziomowego budynku. Na obecną chwilę nie wiadomo jak miałby wyglądać obiekt.

Po wykonaniu wszystkich prac i uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień i opinii, cały projekt zostanie wyłożony do konsultacji społecznych. Dopiero po ich pozytywnym przebiegu sprawą zajmie się Rada Miasta Chełm.

Zmiana planu zagospodarowania będzie zapewne korzystna również dla mieszkańców pobliskich uliczek oraz bloków pracowniczych PRD. Powstaną tam nowe ulice i rozwiązania architektoniczne.

Lidl przy ul. Włodawskiej – trzymacie kciuki za tę inwestycję, czy może macie już dość tego typu sklepów na terenie naszego miasta? Czekamy na Wasze komentarze na ten temat!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A nikt z was nie pomyślał że duże sklepy powierzchniowe nie są budowane w Chełmie z myślą o polskim kliencie tylko o Ukraińcach ?

  No votes yet.
  Please wait...
  • A dlaczego są to zwykle gówniane stodoły?

   No votes yet.
   Please wait...
 • i ruszyli….

  No votes yet.
  Please wait...
 • Chcemy galerii!!!!
  Chcemy galerii!!!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mieszkaniec Chełma

  Wybudujcie najlepiej pientrowy pawilon na dole Lidl, a na górze Biedronka. Mieszkańcy będą wdzięczni za następny oszczędny kompleks handlowy. Może do takiej wsiowej galerii przyjadą mieszkańcy pobliskich miejscowości i opróżnią swoje wypchane portfele.

  No votes yet.
  Please wait...
  • zakompleksionyś…..

   No votes yet.
   Please wait...
 • Jak można mieć dość tego typu inwrstycji jeśli w blisko 70 tysięcznym mieście jest ich jak na lekarstwo.Nie trzeba daleko szukać wystarczy pojechać na podkarpacie w każdym miasteczku galeria.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Następna stodoła

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama