REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lipko bez tajemnic
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Romuald Lipko to kompozytor, muzyk, twórca zespołu „Budka Suflera”, ale także kopalnia opowieści o ludziach i kulisach polskiej estrady. 16 listopada br. zapraszamy na spotkanie z artystą do Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Reklama

Wieczór będzie okazją także do prezentacji najnowszej biografii zespołu, książki Jarosława Sawica „Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka – Miasto – Ludzie”. O książce recenzenci piszą, że to „merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków”.

Podobno inspiracją dla blisko 800-stronnicowej książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Koncert był przypomnieniem historii Budki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole oraz pełnym przygód życiu jego członków.
Książka podzielona została na trzy części: muzyka, miasto, ludzie. Muzyka to rozdziały, w których jest miejsce na analizę konkretnych utworów, ale też na opowieści o wszystkim, co je otaczało: genezie, tekstach, historii płyt, ówczesnych trasach koncertowych itd. Jest to próba ukazania fenomenu zespołu, który istniał na scenie przez 45 lat.
Miasto – to fragmenty, które pokazują, że zespół, który osiągnął wielki ogólnopolski sukces, nigdy nie oderwał się od swojej małej ojczyzny, że współtworzył klimat kulturalny Lublina w ostatnim półwieczu.

I wreszcie ludzie – sfera, w której znajdują się historie dwudziestu najwybitniejszych osób w dziejach zespołu. Intymne portrety żywych ludzi, ukazujące karierę artystyczną również z okresów przed- i po-budkowych, a także ich pasje i życie pozamuzyczne.

Spotkanie z Romualdem Lipko rozpocznie się o godz. 18, w czwartek 16 listopada br., w  ChBP przy Partyzantów 40. Wstęp wolny.

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama