REKLAMA
,
Literacki talent doceniony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mateusz Grzesiuk ma na swoim koncie pierwszy znaczący sukces literacki! Jego opowiadanie „Usterka” zdobyło pierwsza nagrodę w województwie.

Reklama

Co stanie się jeśli połączymy świadomość człowieka z maszyną? Czy to eksperyment ze świata science fiction, czy też nasza całkiem bliska przyszłość? Odpowiedzi na te pytania możemy poszukać w opowiadaniu Mateusza Grzesiuka pt. „Usterka”. Tym opowiadaniem Mateusz wywalczył pierwszą nagrodę w XV Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Mateusz Grzesiuk jest uczestnikiem zajęć teatralnych Studia Teatru Wyobraźni MDK oraz uczniem I LO w Chełmie. To urodzony humanista, który lubi też… przedmioty ścisłe.
Pierwsze próby pisarskie rozpoczął w gimnazjum. Tworzył scenariusze teatralne i historie postaci do gier komputerowych. Zachęcony przez nauczyciela MDK, Mirosława Majewskiego, postanowił spróbować swoich sił w wojewódzkim konkursie literackim.

Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z dowolną interpretacją tematu konkursu, który brzmiał: „ Pytania o drogę poznania” – mówi laureat. – Pierwszy pomysł na tę pracę przyszedł mi do głowy bardzo szybko, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie. I tak powstała „Usterka”.

Mateusz Grzesiuk w swoim opowiadaniu zderzył obraz maszyny i człowieka, a połączenie to doprowadził do dość przygnębiającego finału, w którym nie ma wygranych. Pomysł i narracja bardzo się jurorom spodobały. Dość powiedzieć, że komisja konkursowa przyznawała po kilka drugich i trzecich miejsc, zaś pierwsza nagroda w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej była tylko jedna!

Opowiadanie będzie można przeczytać w przygotowywanym wydawnictwie pokonkursowym. A już teraz doczekało się formy radiowej zrealizowanej w Studiu Teatru Wyobraźni chełmskiego MDK. W słuchowisku pod tym samym tytułem tekst czyta sam autor.

Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA