REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
I LO : II LO. Sprawę wyjaśni kuratorium
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Sprawa rzekomego obrażania ucznia I LO przez nauczycieli II LO trafiła do wyjaśnienia przez Kuratorium Oświaty w Chełmie.  Ukazało się też oficjalne stanowisko dyrekcji II LO.

Pisaliśmy wczoraj o konflikcie, jaki niepodziewanie wybuchł pomiędzy I LO a II LO w Chełmie. Przypomnijmy, że uczeń I LO, towarzysząc swojej koleżance na próbie poloneza w II LO, stał się ponoć obiektem żartów ze strony dwójki nauczycieli II LO. Uczeń poczuł się żartami głęboko dotknięty, a sprawa trafiła do opinii publicznej.

Sytuację na próbie przed studniówką opisał lokalny tygodnik “Super Tydzień Chełmski”. Jeszcze tego samego dnia samorząd uczniowski I LO opublikował na FB oświadczenie, w którym stanowczo potępił zachowanie nauczycieli II LO.  Zobacz.

Sprawa wzbudziła mnóstwo reakcji i komentarzy, głównie ze strony uczniów. W dyskusji na FB nie oszczędzono żadnej ze stron.

Wczoraj po południu sprawa przestała mieć wymiar lokalny. Informacja na temat incydentu podczas próby poloneza ukazała się na antenie TVN 24.  Dziennikarze stacji podali wprost: “Nauczyciele z Chełma wyśmiali ucznia z powodu koloru skóry”.  Sprawę szybko podchwycili inni, m.in. Polska The Times czy KOD Płock.

Dyrekcja II LO do dziś konsekwentnie odmawiała jakichkolwiek komentarzy w sprawie. Dzisiaj ogłosiła swoje oficjalne stanowisko.

Prosimy o zaprzestanie eskalowania konfliktu i wszczynania dyskusji na forach internetowych [w tej sprawie – red.] – czytamy w oświadczeniu. Sytuacja jest obecnie wyjaśniana przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Chełmie.

Wszelkie zachowania pogardy wobec drugiego człowieka są obce społeczności II LO i zdecydowanie potępiane.

Jednocześnie szkoła sprzeciwia się “stygmatyzowaniu II LO i posądzania o złą wolę”.

Studniówka w II LO odbędzie się w najbliższą sobotę.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Rzekome obrażanie?Wyśmiewany przez nauczycieli uczeń wyssał wszystko z palca?Haniebne zachowanie nauczycieli z II LO.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Walka pomiędzy I LO a II będzie trwała najwyraźniej w nieskończoność. Nawet jak I LO jest na pierwszym miejscu w rankingach to nadal szczuje na II LO. We wszystkich komentarzach udzielają się najwięcej uczniowie, absolwenci I LO oraz znajomi “pokrzywdzonego”. i Żart stał się teraz aferą. Chłopak z I-go obrażony przez nauczyciela z II-go! Świetna afera! Jakie to jest fatalne liceum! Ludzie, Chełm jest małym miastem więc powiążcie fakty, osoby…Chłopak jest bardzo cwany i dobrze wiedział jak wykorzystać żart skierowany do niego i dziewczyny. A teraz nauczyciele mają przepraszać za to że nie mieli złych intencji i po prostu “zażartowali”.. Sytuacja przypomina przedszkole. Szkoda tylko, że licealiści jak i gimnazjaliści mogą mówić nauczycielom wszystko bez konsekwencji. I tak nauczyciel będzie najgorszy w tej sytuacji. Otwórzcie oczy!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Media jak zwykle pokazały rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Trochę taka ich rola. Dyrekcja ILO nie może poszczycić się wynikami w rankingach to choć w mediach zabłyśnie. Przewodniczący SU idzie jej śladem. Przykład idzie z góry. A II LO położyło po sobie uszy….

  No votes yet.
  Please wait...
 • krysta56, oczywiście, że potępiają rasizm, ale niech Pani ślepo nie wierzy wszystko w co przeczyta…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Niestety ale nie mam usprawiedliwienia dla takich zachowań nauczycieli {pedagogami trudno ich nazwać} Ja swoje dziecko od razu wypisałabym z takiej szkoły, ale skoro inni uczniowie nie potępiają takich zachowań [patrz komentarze poniżej} to dowód na brak szacunku dla drugiego człowieka,

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie rozumiem po co całą afera . Jeszcze gdyby chłopak miał ciemny kolor skóry (czarny ) a on po prostu wygląda na opalonego. Jeżeli ktoś nie rozumie żartów i ma 0 poczucie humoru to tak właśnie jest . I tu nie chodzi o jakiś rasizm a poprostu o rywalizacji szkól

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ta sytuacja pokazuje jak naiwni sa ludzie, wierząc we wszystko co pojawi się w mass mediach . Program Tvn24 poznaje tylko opinie jednej ze stron a druga całkowicie lekceważy . Cała ta sytuacja jest komedia , która wykorzystuje 1 lo do wybicia się na “dramie” , chcą się mscic ze jesteśmy lepsi od nich w rankingu? Sprawa powinna uniknąć a sama wypowiedź publiczna pani dyrektor 1lo powinna nie mieć publicznej wygłosni

  No votes yet.
  Please wait...
 • Właśnie! Były Przewodniczący SU w elitarnym I LO bryluje w komentarzach. Napisał- cytuję “Szkoda czasu na dyskusję z nimi. Inne standardy. Prezentują poziom tego szlamu, który rokrocznie zalewa im szatnie”. TO JEST SKANDAL NIE MNIEJSZY OD TEGO Z RZEKOMYM RASIZMEM. PORÓWNYWAĆ KOLEGÓW Z INNEGO LICEUM DO SZLAMU? ZAJMIJCIE SIĘ TYM TAK GORLIWIE, JAK TEMATEM RASIZMU.
  W wiadomości wysłałam Wam zrzut ekranu z komentarzem Pana Przewodniczącgo Patryka.

  No votes yet.
  Please wait...
 • W sprawie wcale nie chodzi o rasizm, ale o wypromowanie się jednego liceum kosztem drugiego, tak jakby całe II, włącznie z uczniami i absolwentami ponosilo odpowiedzialność. Szkoła została zmieszana z błotem na forum całej Polski, a do dziś nikt nie potrafi zacytować jakie słowa padły. Potępiam rasizm, ale najpierw dowody a nie atak I, a w artykule tvn24 wypowiedź jedynie dyrektorki Czarnieckiego. “Bezstronnie”. Proszę napisać artykuł o tym jak w komentarzach były przewodniczący I LO porównuje całą społeczność Dreszerczyków do szlamu. Oni zapewne też czują się dyskryminowani.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *