REKLAMA
,
Lody stopnieją w CHDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

14971_685699981517234_2819833597935884842_nWspominaliśmy już o ogromnym sukcesie Chełmskiego Domu Kultury jakim będzie urządzona z klasą i na wysokim poziomie Gala Noworoczna z Adamem Sztabą i jego gośćmi. Jeśli twierdzicie, że w Chełmie jest nudno, pragniemy wyprowadzić was z błędu.

Reklama

Niewątpliwie Gala Noworoczna z Adamem Sztabą i jego gośćmi będzie wydarzeniem nietuzinkowym. Choć wydawać by się mogło, że 160/180 zł za bilet to niebotyczna kwota, to jednak chełmianie z entuzjazmem przyjęli wiadomość o występie takiej gwiazdy jak słynny dyrygent i kompozytor. Bilety wyprzedały się w tempie ekspresowym. Wydawać by się mogło, że po tak hucznym wydarzeniu CHDK osiądzie na tzw. „laurach”, ale mylne to wrażenie.

1453267_740315692722329_4503736934681062345_nIgor Herbut, który wystąpi u boku Adama Sztaby 3 stycznia, powróci do Chełma już kilka dni później. 9 stycznia odbędzie się bowiem koncert rewelacyjnego zespołu LemON. Warto przypomnieć, że grupa wygrała 3 edycję programu Must Be The Music i od tamtego czasu ich kariera nabrała zawrotnego tempa. Przez dwa lata zebrali rzeszę wiernych fanów, nagrali wspaniały pierwszy krążek. Pokochały ich miliony za niesztampową muzykę, wyjątkowe, docierające do głębi teksty. W listopadzie odbyła się premiera drugiego albumu studyjnego pt. „Scarlett”. Jest to płyta wyjątkowa, taka, która zaskakuje słuchaczy i jest dojrzałym owocem genialnej współpracy muzyków. Występując na deskach CHDK w kwietniu LemON przyciągnął tłumy i oczarował setki chełmian. Czy chełmska widownia polubi „Scarlett”? Najpewniej ją pokocha. Przypominamy także, że perkusista zespołu Tomek Waldowski jest naszym rodakiem, a więc warto docenić pojawienie się zespołu w naszym mieście. Już 9 stycznia widzimy się na sali widowiskowej CHDK o godzinie 19, a kto jeszcze nie zdecydował się na kupno biletu niech zrobi to jak najszybciej TUTAJ. W ciągu czterech dni zostało zarezerwowanych ponad 200 miejsc! Cena to jedynie 40 zł.

10395833_833544406704351_416002670353778985_nW 2012 roku na rynku muzycznym pojawia się płyta zatytułowana tajemniczo „Spadochron”. Za tytułem kryje się dziewczyna – Mela Koteluk, której głos powoduje ciarki na plecach, a jednocześnie przynosi ukojenie. Wieloletnia praca artystki z takimi gwiazdami jak Scorpions czy Gaba Kulka pozwoliła na wyklarowanie się unikatowego stylu muzycznego. Jak wspomina Mela w jednym z wywiadów, ogromny wpływ na jej wrażliwość miały takie postaci jak Marek Grechuta, Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka. W listopadzie pojawił się drugi krążek pt. „Migracje”, którego warto posłuchać ze względu na niezwykły kunszt z jakim artystka płynie w nurcie nut. Koncert Meli Koteluk z pewnością przyciągnie nie tylko wiernych fanów, ale również spragnionych ulotnych, wrażliwych melodii. Na Sali widowiskowej widzimy się już 24 stycznia. Bilety wkrótce w sprzedaży.

Wspominaliśindeksmy o Wojciechu Młynarskim? To właśnie jego teksty znalazły się na nowej płycie artysty, który zaśpiewa na deskach CHDK już 8 lutego. Michał Bajor dźwiga ogromny bagaż muzycznych doświadczeń, które go uskrzydlają i sprawiają, że wciąż jest rozpoznawany i lubiany. Po wielu latach działalności, Michał Bajor nie stoi w miejscu, a wciąż poszukuje, smakuje najznamienitszych dźwięków. Jego przebojów nie słyszy się na co dzień w radiu, ale nie zmienia to faktu, że sale koncertowe zawsze wypełnione są po brzegi. Niesamowita charyzma, charakter i skromność, ale tez poczucie własnej wartości artysty przyciągają niczym magnes. Płyty Michała Bajora pokrywają się złotem i platyną. Najpiękniejsze utwory Michała Bajora wzruszają i potrafią wydobyć z każdego odrobinę wrażliwości. Ostatni studyjny album „Moje podróże” wydany został w ubiegłym roku i z całą pewnością możemy spodziewać się, że usłyszymy wiele z utworów podczas koncertu. Bilety już wkrótce w sprzedaży.

Gala Noworoczna, koncert zespołu LemON, Meli Koteluk i Michała Bajora zapowiadają wspaniały początek roku. Mróz z Chełmskim Domem Kultury nie będzie nam straszny. Będzie się działo wiele dobrego, atmosfera na pewno będzie gorąca. Jeśli tak wspaniale zaczniemy nowy rok, z nadzieją możemy patrzeć na kolejne wydarzenia kulturalne jakie planuje dla nas Chełmski Dom Kultury.

Zdjęcia: CHDK, LemON, Mela Koteluk, Michał Bajor

Napisz komentarz
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA