REKLAMA
,
Łopiennik Podleśny. Kraksa przez łosia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jadąca volkswagenem próbowała uniknąć zderzenia z łosiem, przez co zderzyła się z oplem. Trzy osoby trafiły do szpitala. Do groźnego wypadku doszło w sobotę Łopienniku Podleśnym (pow. Krasnystaw).

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę (24 kwietnia) po godzinie 20:00 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen –  jadąc w kierunku Krasnegostawu – chciała  uniknąć zderzenia z łosiem, który nagle wtargnął na jezdnię. Zaczęła więc nagle hamować. W tym momencie jadąca z tyłu oplem, nie zdążyła wyhamować i uderzyła w tył volkswagena. Ten z kolei uderzył w przydrożny słupek, po czym obrócił się kilka razy na jezdni wokół własnej osi.
Kierująca volkswagenem 19-letnia mieszkanka gminy Fajsławice oraz kierująca oplem 40-letnia mieszkanka Zamościa i podróżujący z nią 15-latek zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala.

Po badaniach okazało się, że kierująca oplem doznała obrażeń, natomiast bez szwanku wyszła z tego zdarzenia kierująca volkswagenem i pasażer opla. Policjanci ustalili, że obie kierujące były trzeźwe.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci zorganizowali objazdy. Funkcjonariusze wyjaśnią okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza kiedy przejeżdżamy przez tereny leśne. Pamiętajmy, aby zwolnić w miejscach, gdzie możemy spotkać zwierzynę leśną. Dodatkowo zachowajmy  odstępy od poprzedzającego pojazdu, tak aby w przypadku awaryjnej sytuacji mieć możliwość bezpiecznego hamowania.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jedno jest pocieszające – na szczęście są zwierzaki.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A przez lasy trzeba umieć jeździć.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA