REKLAMA
,
Lotnisko z prawdziwego zdarzenia już za rok
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To już pewne. W tym roku rozpocznie się budowa betonowego pasa na lotnisku PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Ministerstwo nie szczędziło grosza.

Reklama
Wczoraj na konferencji prasowej władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nie kryły radości. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, zapewnił senatora i prorektor do spraw studenckich, Józefa Zająca, że chełmska uczelnia otrzyma obiecane wsparcie resortu dla inwestycji na lotnisku. Co więcej, dotacja będzie większa niż początkowo szacowano i zamiast 18 mln, wyniesie 21 mln złotych.
To pozwoli PWSZ nie tylko wybudować 1000-metrowy betonowy pas na lotnisku w Depułtyczach, ale także zainwestować w możliwości prowadzenia na miejscu remontów i przeglądów samolotów. To bardzo pożądana i zyskowna usługa, którą w kraju świadczą nieliczni. Podobno przewoźnicy czekają na serwisy nawet w czteroletniej kolejce.

Z kolei pas betonowy to zupełnie nowa jakość i możliwości lotniska. Przede wszystkim będzie dużym ułatwieniem w procesie szkolenia studentów – przyszłych pilotów. A w razie potrzeby, będą tu mogły lądować nawet odrzutowce. Prof. Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej uczelni, podkreśla też, że obiekt od początku służy nie tylko uczelni.

– Rozbudowa lotniska zwiększy atrakcyjność miasta i gminy w oczach inwestorów – podkreśla.

Przez najbliższe dwa tygodnie w chełmskiej PWSZ trwać będą intensywne prace nad aktualizacją koncepcji budowy pasa i przygotowaniem dokumentacji przetargowej. Władze oceniają, że prace budowlane na lotnisku ruszą już tej jesieni. Potrwają około pół roku. Wszystko zatem wskazuje, że za rok o tej porze będziemy mieli pod Chełmem lotnisko z prawdziwego zdarzenia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pan senator pieniądze sciąga z centrali. Ostrożne gratulacje. Czas na resztę.

  Radosnych i ciepłych świąt dla chełmsk.eu, komentatorów i Chełnian.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jak dostaną autoryzację,to nie problem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Wybudowanie pasa startowego to jedna bajka, utrzymanie go to druga. Pokładane nadzieje w biznesie remontowym to jednak spora abstrakcja. Nie wiem czy chciałbym latać samolotem serwisowanym przez uczniów 😉

  Niemniej Panu Senatorowi, Rektorom i władzom uczelni a także wiernym internautom portalowi chelmski.eu oraz załodze portalu życzę Wesołych Świąt i mokrego Alleluja 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Temat do promacji Chełma.Od dłuższego czasu o tym w kraju mówię.Dlaczego władze Chełma tematu nie widzą?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przewiduje klapę i zmarnowane pieniądze.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA