REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lotnisko z prawdziwego zdarzenia już za rok
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

To już pewne. W tym roku rozpocznie się budowa betonowego pasa na lotnisku PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Ministerstwo nie szczędziło grosza.

Reklama
Wczoraj na konferencji prasowej władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nie kryły radości. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, zapewnił senatora i prorektor do spraw studenckich, Józefa Zająca, że chełmska uczelnia otrzyma obiecane wsparcie resortu dla inwestycji na lotnisku. Co więcej, dotacja będzie większa niż początkowo szacowano i zamiast 18 mln, wyniesie 21 mln złotych.
To pozwoli PWSZ nie tylko wybudować 1000-metrowy betonowy pas na lotnisku w Depułtyczach, ale także zainwestować w możliwości prowadzenia na miejscu remontów i przeglądów samolotów. To bardzo pożądana i zyskowna usługa, którą w kraju świadczą nieliczni. Podobno przewoźnicy czekają na serwisy nawet w czteroletniej kolejce.

Z kolei pas betonowy to zupełnie nowa jakość i możliwości lotniska. Przede wszystkim będzie dużym ułatwieniem w procesie szkolenia studentów – przyszłych pilotów. A w razie potrzeby, będą tu mogły lądować nawet odrzutowce. Prof. Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej uczelni, podkreśla też, że obiekt od początku służy nie tylko uczelni.

– Rozbudowa lotniska zwiększy atrakcyjność miasta i gminy w oczach inwestorów – podkreśla.

Przez najbliższe dwa tygodnie w chełmskiej PWSZ trwać będą intensywne prace nad aktualizacją koncepcji budowy pasa i przygotowaniem dokumentacji przetargowej. Władze oceniają, że prace budowlane na lotnisku ruszą już tej jesieni. Potrwają około pół roku. Wszystko zatem wskazuje, że za rok o tej porze będziemy mieli pod Chełmem lotnisko z prawdziwego zdarzenia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pan senator pieniądze sciąga z centrali. Ostrożne gratulacje. Czas na resztę.

  Radosnych i ciepłych świąt dla chełmsk.eu, komentatorów i Chełnian.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jak dostaną autoryzację,to nie problem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Wybudowanie pasa startowego to jedna bajka, utrzymanie go to druga. Pokładane nadzieje w biznesie remontowym to jednak spora abstrakcja. Nie wiem czy chciałbym latać samolotem serwisowanym przez uczniów 😉

  Niemniej Panu Senatorowi, Rektorom i władzom uczelni a także wiernym internautom portalowi chelmski.eu oraz załodze portalu życzę Wesołych Świąt i mokrego Alleluja 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Temat do promacji Chełma.Od dłuższego czasu o tym w kraju mówię.Dlaczego władze Chełma tematu nie widzą?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przewiduje klapę i zmarnowane pieniądze.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama