REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lotnisko w Depułtyczach pomoże w rozwoju strefy ekonomicznej?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W środę na chełmskim lotnisku PWSZ w Depułtyczach Królewskich wylądował wyjątkowy samolot. Z możliwości lądowania trawiastym pasie skorzystał inwestor, który przyleciał, by porozmawiać z władzami Chełma o inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej, która znajduje się na terenie Chełma. 

Reklama

– 13 lipca w godzinach porannych na terenie lotniska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wylądował samolot marki Pilatus PC-12. Jest to jednosilnikowy, lekki samolot pasażerski i transportowy – informują władze Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej w Chełmie.

Maksymalny zasięg tego samolotu to ponad 2500 km.

– PWSZ w Chełmie jest otwarta na wszelkiego rodzaju działalność  związaną z lotnictwem. Dzięki możliwościom lotniska w Depułtyczach Królewkich może przyjmować dużą grupę samolotów – w tym, samoloty pasażerskie i nieograniczoną ilość małych samolotów turystycznych – dodają przedstawiciele PWSZ w Chełmie.

Na obecną chwilę nie wiadomo jakim efektem zakończą się rozmowy z potencjalnym inwestorem. Jednak cieszy fakt, że coraz więcej osób interesuje inwestowanie właśnie w naszym mieście.

Lotnisko w Depułtyczach może znacznie podnieść atrakcyjność Chełma, a co za tym idzie zachęcić firmy do inwestycji właśnie tutaj.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Kochany chelmski.eu szkoda miejsca na taką informację. Bo niby o czy? Że samolot wylądował na lotnisku!? Niby inwestor ale jaki? Nie żenujcie takimi tekstami. To poziom informacji pani Prezydent. Podnieście poprzeczkę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Lublin reklamuje się lotniskiem w Świdniku,a gdzie władze Chełma reklamują się naszym lotniskiem.Gdzie to widać?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Jędruś, pazury obetnij

   No votes yet.
   Please wait...
   • Ocipiałeś dzieciaku?

    No votes yet.
    Please wait...
   • Romek jak nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj. Miasto mało płacy to i poziom obrońców żałosny.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Strefa to raczej pomoże lotnisku proponuję tytuł zmienić…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dyrekcja Dróg Krajowych wspiera Chełmską Strefę Ekonomiczną bo umożliwia kierowcom limuzyn na przywiezienie kolejnych inwestorów pod warunkiem że bedą sie poruszali na zagrożonych odcinkach drogi szybkiego ruchu z szybkością nie większą niz 40 km na godzinę. niestety nie znamy wyniku rozmów, nie odpowiadamy tez za prawdziwość informacji ani własna poczytalność 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama