REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lubelscy Terytorialsi mistrzami w terenie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Lubelscy Terytorialsi są mistrzami w biegu na orientację. Dowiedli tego 13-15 września podczas II Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację.

W rywalizacji o Puchar Dowódcy WOT wzięło udział ponad 80 zawodników z dziesięciu brygad OT. Tytuł mistrzów WOT w biegu na orientację zdobyła drużyna z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację rozpoczęły się w piątek (13 września) od biegu sprinterskiego ulicami Starego Miasta w Lublinie. Z kolei w sobotę żołnierze rywalizowali w biegu średniodystansowym w Starym Lesie pod Lublinem, a w niedzielę odbył się bieg sztafetowy w wąwozie Rury w Lublinie.

Zawody przeprowadzono w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych w kilku kategoriach wiekowych. O puchar, medale i dyplomy rywalizowali zarówno żołnierze zawodowi, jak i terytorialnej służby wojskowej, w sumie ponad 80 zawodników z dziesięciu brygad OT.
Drugie miejsce wywalczyła drużyna z 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady OT, a trzecie 7 Pomorska Brygada OT.

Rywalizacja sportowa na tego typu zawodach to dla Terytorialsów okazja doskonalenia ważnych umiejętności, jak np. posługiwanie się mapą i kompasem w terenie. Ponadto celem imprezy jest popularyzacja sportu i aktywnych form rekreacji ruchowej w środowisku żołnierzy OT.

Organizatorem zawodów była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima  Dekutowskiego ps. „Zapora”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła i Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.     

Gratulujemy!

        

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*