REKLAMA
,
Lubelskie spektakle zobaczymy w ChDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm będzie pierwszym przystankiem zamiejscowej sceny Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Chełmski Dom Kultury dołączył do projektu, dzięki któremu lubelskie spektakle będą mogli oglądać mieszkańcy regionu w swoich miejscowościach.

Reklama

Dzieje się! (…) oficjalnie otworzyliśmy Scenę Reduta! To nasz nowy projekt i jednocześnie trzecia, tym razem zamiejscowa scena – czytamy na stronie Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. – Naszą misją jest dotarcie z dobrą sztuką do wszystkich mieszkańców regionu.

Scena Reduta ma być rozwojowa i nawiązywać do idei patrona teatru. Juliusz Osterwa jeździł bowiem ze swoimi zespołami po Polsce, by zaprezentować spektakle przedwojennym widzom w najodleglejszych zakątkach. Teraz teatr nawiązał współpracę z ośrodkami kultury na Lubelszczyźnie, m.in. w Chełmie, Krasnymstawie, Włodawie, Biłgoraju, Kraśniku czy Zamościu.
– To będzie trzecia, ważna scena naszego teatru – zapowiedział dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki, który 1 września został dyrektorem placówki.

Nowa scena zadebiutuje więc 6 października w Chełmskim Domu Kultury. Widzowie zobaczą „Psie serce” Michaiła Bułhakowa w reż. Igora Gorzkowskiego. Bilety po 50 zł są już w sprzedaży.
Natomiast w dalszej kolejności szykują się spektakle „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego w reż. Jana Hussakowskiego oraz „Małe zbrodnie małżeńskie” w reż. Marka Pasiecznego.

Do projektu dołączą także Scena InVitro działająca w lubelskim Centrum Kultury, a w przyszłym roku Teatr Stary w Lublinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA