REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lubelskie Zagłębie Węglowe. Złoża większe niż się spodziewano
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Australijska firma poszukiwawcza Praire Mining zaktualizowała całkowite zasoby szacunkowe węgla w inwestycji prowadzonej w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Oficjalne badania wykazały, że zasoby węgla wzrosły do 33 mln ton, czyli o o 96% wobec szacunkowych zasobów z 2014 roku.

O zainteresowaniu Lubelskim Zagłębiu Węglowym przez spółkę Praire Mining Limited, informowaliśmy już od dawna. Nie brakuje także zaangażowania ze strony międzynarodowych inwestorów,  ale dopiero pojawienie się brytyjskiego funduszu CD Capital, daje możliwość aktywnego kontynuowania procesu inwestycyjnego. Łączna kwota, jakie CD chce przeznaczyć na dalszy rozwój to około 83 mln dolarów. Przypominamy, że jeszcze z początkiem lipca, Minister Środowiska wydał ostateczną decyzję zatwierdzającą dokumentację geologiczną złoża węgla kamiennego „Lublin”.

sawin

Złoża większe niż się spodziewano

W ciągu ostatniego tygodnia dokonano aktualizacji całkowitych szacunkowych zasobów węgla, która nastąpiła na podstawie odwiertów przeprowadzonych przez australijską firmę oraz danych historycznych. – Obecnie wykazane zasoby węgla wynoszą 333 mln ton, a zasoby ogółem 722 mln ton. Dane te zostały oszacowane na podstawie informacji z 10 pokładów węgla, z których wydobycie jest uważane za ekonomicznie opłacalne oraz przy założeniu minimalnej grubości pokładu węgla wynoszącej 1m i odległości od formacji z okresu jury równej 100 m – mówi Artur Kluczny Wiceprezes. PD Co.

Australijska spółka wierzy, że projekt przerodzi się w światowej klasy kopalnię zapewniającą produkcję przez wiele lat. – Znaczący wzrost zasobów wykazanych węgla do 333 mln ton w kategorii wykazane odzwierciedla jakość i skalę naszego projektu na Lubelszczyźnie – komentuje Ben Stoikovich, prezes Prairie Mining Limited.

sawin2

Rozmieszczenie otworów i wywiertów.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • A Poleski Park Narodowy możemy spisać na straty bo po działaniach kopalni zniszczony ekosystem nigdy nie będzie zdolny do odbudowy. Kolejna inwestycja która zniszczy naturalna przyrodę unikatowa na skalę Europy…

    No votes yet.
    Please wait...
  • to nic ze BUDOWA kopalni zacznie sie w 2018, potrwa przynajmniej z 10 lat i dopier oruszy wydobycie…? brakuje mi wartykule kilka informacji

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *