REKLAMA
,
Ludowcy stawiają na kopalnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Lubelskie napędzane węglem”,  „Węgiel. Siła regionu” to hasła kampanii, jaką rozpoczęło na Lubelszczyźnie Polskie Stronnictwo Ludowe. W ten sposób partia chce wesprzeć budowę Lubelskiego Zagłębia Węglowego i rusza z tą ideą w teren.

Reklama

Dzisiaj założenia programu prezentowane były w Chełmie. Ludowcy podkreślają, ze na Lubelszczyźnie znajduje się jedna piąta polskich zasobów węgla. Mogą zatem tu powstać  trzy lub nawet cztery nowe kopalnie. Zdaniem Krzysztofa Hetmana, europosła i szefa lubelskiej PSL, to właśnie teraz jest idealny moment, by rozpocząć rozmowy nad wsparciem budowy nowych kopalni.

W swoim programie ludowcy  przekonują, że budowa kopalń to nowe miejsca pracy, ale także zahamowanie „drenażu umysłów” z Lubelszczyzny.

To program do konsultacji, będziemy się spotykać z mieszkańcami woj. lubelskiego – mówi  Hetman. – Liczymy na samorządy, przedsiębiorców, uczelnie, że będą tworzyli korzystne warunki, kształcili kadry, tworzyli otoczenie biznesowe i usługowe dla przyszłej kopalni.

Wiecej

***

A co Wy sądzicie o propozycji PSL?

Napisz komentarz
 • A dlaczego nie nowa kopalnia?

 • Bardzo dobry pomysł – należy wspierać ten projekt ponad partyjnymi podziałami. Żyjemy na żyle „złota”, wiec należy to wykorzystać dla dobra regionu i przyszłych pokoleń.

 • Kopalnia węgla to inwestycja nieekologiczna, ale bardzo potrzebna dla tego regionu. Trzeba mieć nadzieję, aby to wszystko powstało, bo dzisiejsze tendencje nie dają jednoznacznej odpowiedzi na temat przyszłości planowanej kopalni.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA