REKLAMA
,
Kto Łysej zabroni. Koncert dla Magdy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Magda Kitajewska jest młoda, pełna wiary i niewyobrażalnej mocy. Los kazał jej zagrać w niebezpieczną grę, ale to Ona rozdaje karty i jest na drodze do zwycięstwa. Wesprzyjmy ją.

Reklama

„Kto Łysej zabroni” to tytuł koncertu charytatywnego mającego wspomóc walkę Magdy Kitajewskiej z rakiem piersi. Odbędzie się w sobotę 17 lutego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Magda ma 33 lata, pochodzi z Wierzbicy, ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. W lipcu ubiegłego roku rozpoczęła się jej najtrudniejsza jak dotychczas walka. O własne zdrowie i życie.

Organizatorzy koncertu piszą:

Póki jeszcze się nie rozmyśliła korzystamy z okazji i organizujemy ten jedyny w swoim rodzaju koncert charytatywny z udziałem niezwykle barwnych, różnorodnych i znanych artystów sceny lubelskiej. Stawiamy na rockową energię, gitarowe, mocne granie i żywą ekspresję improwizowanego jazzu.

Celem koncertu jest zebranie funduszy na leczenie alternatywne i suplementy diety, które wspomagają Magdę w walce z rakiem piersi. Na organizatorach (i nie tylko) wielkie wrażenie zrobiła Magda swoją nieszablonową i odważną postawą w obliczu tak ciężkiej choroby jaką jest nowotwór złośliwy. W momencie, gdy na skutek chemioterapii straciła włosy, postanowiła wziąć udział, a następnie udostępnić w Internecie „kobiecą” sesję zdjęciową pt. „Kto Łysej zabroni?”. Sesja ta odbiła się w mediach społecznościowych bardzo pozytywnym echem i pokazała jej odwagę, niezłomność i hart ducha. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

Ten sam tytuł – „Kto Łysej zabroni” – wybrano dla koncertu. Wystąpią: zespół The Underground Man – polsko-brytyjska kapela z indie-rockowym repertuarem; Mohipisian, który „odczarowuje ambitnego rocka z charakterystycznym dla tej muzyki psychodelicznym sznytem z lat sześćdziesiątych”; Słoma F.M. Ensemble (Słoma For Magda Ensemble) – grupa muzyczna, która powstała specjalnie na potrzeby tego koncertu; grupa Backbeat, która z grania coverów uczyniła prawdziwą sztukę; lubelska Sekta Denta, która łączy jazz z rockiem progresywnym, post-rockiem i muzyką filmową; Pasożyty – lubelski duet elektroniczny.

Koncert rozpocznie się o godz. 21.30, w sobotę 17 lutego br., Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1. Wstęp: bilet-cegiełka 20 zł (do kupienia przed koncertem).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA