REKLAMA
,
Macie pamiątki po Chmielakach?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za trzy lata odbędzie się 50. edycja Chmielaków Krasnostawskich. To najstarszy festiwal piwny w Polsce. Nic więc dziwnego, ze miasto chce uczcić rocznicę w sposób szczególny i zebrać na wystawie wszelkie pamiątki związane z imprezą. Macie jakieś u siebie?

Reklama
Z inicjatywą wyszli krasnostawscy radni. We współpracy z Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, samorząd chciałby zebrać wszystkie możliwe pamiątki związane z 50-letnią historią festiwalu. Dokumenty będą skanowane i umieszczane w wersji elektronicznej na stronach internetowych zajmujących się archiwizacją. Miasto liczy także na Waszą pomoc i wszelkie inne pamiątki: gadżety, kartki, ulotki, prywatne fotografie, kufle oraz wszystko, co związane z corocznym świętem piwowarów i piwoszy w Krasnymstawie.
Przejrzyjcie szafy. Czasem rzeczy, które wydają się już  niepotrzebne, wyniesione przed laty na strychy czy do piwnic, mogą dla historyków okazać się prawdziwymi skarbami. Pamiątki po Chmielakach można już teraz przekazywać krasnostawskiemu muzeum lub – jeżeli nie chcemy się z nimi rozstawać – tylko udostępnić w celu zarchiwizowania. Z pamiątkami można zgłaszać się do Urzędu Miasta (pl. 3 Maja 29) lub do Muzeum Regionalnego (ul. Piłsudskiego 5 A) w Krasnymstawie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA