REKLAMA
,
Majówka na drogach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Długi majowy weekend był na drogach naszego województwa nieco spokojniejszy niż ten przed rokiem. Nie obyło się jednak bez tragicznych zdarzeń.

Reklama

Tegoroczna Majówka w woj. lubelskim była spokojniejsza od tej sprzed roku. Od wtorku (30 kwietnia) do wczoraj (5 maja) na drogach regionu doszło do 22 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 24 zostały ranne. Doszło do 312 kolizji, a policjanci zatrzymali 94 nietrzeźwych kierowców czyli o 84 mniej niż w 2018 roku.

Przed rokiem było 35 wypadków, 7 ofiar śmiertelnych i 35 rannych.

Najwięcej, czyli sześć wypadków zdarzyło się w tym roku w sobotę (4 maja). Najtragiczniejszy z nich miał miejsce na obwodnicy Lublina, przed węzłem Mełgiewska. Jak ustalili policjanci, 26-letnia kierująca oplem astra, jadąc drogą krajową w kierunku Warszawy, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery. Kobieta podróżowała z mężem i 7-letnim dzieckiem. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Niestety, 34-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Tylko w Krasnymstawie policjanci zatrzymali sześć praw jazdy. We wszystkich przypadkach powodem było przekroczenie dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA