REKLAMA
,
Malarskie pamiętniki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wystawa malarstwa Urszuli Krzysiak jest do obejrzenia w Bibliotece PWSZ w Chełmie.

Reklama

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Krzysiak. Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 15 listopada br., w godzinach otwarcia biblioteki.

Urszula Krzysiak jest absolwentką Wychowania plastycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów pracowała w chełmskich szkołach podstawowych i średnich jako nauczycielka plastyki, kształtując wrażliwość artystyczną swoich wychowanków. Do malarstwa wróciła pod koniec 2009 roku, a od roku 2011 działa w Stowarzyszeniu Twórczym ,,Pasja”.

Jej pierwsze prace malarskie przedstawiają architekturę, głównie budownictwo sakralne Chełma, Nałęczowa, Ciechocinka, Bielska-Białej, a także Lwowa. Są one rodzajem pamiętnika zapisanego w pamięci artystki z podróży po Polsce czy Ukrainie. Malarka przedstawia własne, trochę nierealistyczne widzenie świata, a kolory, których używa, takie jak czerwień, żółć, ugier, nadają mu swoiste piętno. Obrazy artystki wprowadzają w dobry nastrój, są bardzo optymistyczne, budzą w widzu pozytywne wibracje, niosą spokój, ukojenie i przywołują ciepłe wspomnienia.

Artystka wciąż poszukuje. Pociąga ją abstrakcja i symbolika, a jej prace są zgeometryzowane. Jak mówi sama malarka – W figurach geometrycznych doszukałam się znaczeń symbolicznych i tak zaczęła się moja abstrakcja geometryczna.

Malarstwo artystki można było podziwiać na wielu wystawach, w tym 16 indywidualnych, m.in. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, Bibliotece Pedagogicznej, Klubie Wojskowym oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Obecnie wystawę wzbogaconą w nowe prace malarki można obejrzeć w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przy ulicy Pocztowej 54.

Zapraszamy, wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA