REKLAMA
,
Malarstwo Henryki Dederko w bibliotece
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Henryka Dederko maluje pejzaże, kwiaty, portrety wielkich Polaków, martwą naturę. Na wystawę jej prac zaprasza biblioteka PWSZ w Chełmie.

Reklama

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Henryki Dederko. Autorka posługuje się różnymi technikami – maluje farbą olejną na płótnie, pastelami na papierze, rysuje ołówkiem oraz tuszem. Tematyka jej obrazów to portrety wielkich Polaków, pejzaże, kwiaty, martwa natura, architektura.

Henryka Dederko, z domu Jaworska, pochodzi z Sitna koło Zamościa, a obecnie mieszka w Czułczycach. Jest absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego w Chełmie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po przejściu na emeryturę zaczęła pisać wiersze oraz malować obrazy. Jej dorobek to 8 tomików autorskich. Wydała: Witraże spojrzeń, Zaszeptane meandry, Punkty czasu, Obrazy fragmentaryczne, Zamierzone rozlania, Pod błękitną peleryną, Słowem i akwarelą, Odcienie życia.

Natomiast drugą pasją jest malarstwo. Autorka należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie. Jej obrazy prezentowane były na wystawach poplenerowych w Rejowcu, Sawinie, Woli Uhruskiej, a także w bibliotekach w Sawinie i Włodawie.
Teraz obrazy Henryki Dederko prezentuje biblioteka PWSZ w Chełmie. Wystawę będzie można oglądać do 12 lutego w godzinach pracy biblioteki (ul. Pocztowa 54).

Zapraszamy, wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA