,
Mamy dwie mistrzynie Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Katarzyna Krawczyk i Anna Urbanowicz – obie zawodniczki  MKS Cement-Gryf Chełm – zdobyły mistrzostwo Polski. Gratulujemy!

Reprezentantki klubu Cement-Gryf Chełm nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Po wakacyjnej przerwie wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach. Zawodniczki z terenu całego kraju rywalizowały w Rzeszowie nie tylko o medale, ale także o zakwalifikowanie się do reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorek (powyżej 18 lat).

Z Rzeszowa chełmskie zapaśniczki wróciły z tytułem najlepszej drużyny w kraju oraz dwunastoma medalami w klasyfikacji indywidualnej!

Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne zaprezentowały Katarzyna Krawczyk i Anna Urbanowicz. Obie z tytułami Mistrzyń Polski stanęły na najwyższym stopniu podium.

Wicemistrzyniami Polski zostały Anhelina Łysak i Anastasiia Padoshyk.
Brązowe krążki wywalczyły Maria Świeczak, Anastasiia Lebedieva, Olha Padoshyk, Karina Konarska, Anna Król, Małgorzata Małek i Urszula Piotrowska.
Tuż za podium na piątym miejscu w kraju zawody ukończyła Danuta Lisiewicz.

Panie do zawodów przygotowali trenerzy Dariusz Kucharski i Igor Lobas.

Województwo lubelskie po raz kolejny zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu w kraju. MKS Cement-Gryf Chełm w klasyfikacji zespołowej z miażdżącą wręcz przewagą (404 pkt) pokonał inne kluby. Drugie miejsca zajęła ZKS Slavia Ruda Śląska (171 pkt.), a trzecie MULKS Junior Dzierżoniów (142 pkt.).