REKLAMA
,
Mamy Mistrzów Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy zapaśnicy Piotr Lewandowski i Igor Shepetun to nowi Mistrzowie Polski Juniorów. Gratulujemy!

Reklama

Poznań był gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów (18-20 lat) i Młodzieżowych Mistrzostw Polski (20-23 lata) w zapasach w stylu klasycznym. Na starcie tych dwóch imprez stanęło 190 zawodników z 45 klubów. Zaprezentowała się więc cała czołówka krajowa zawodników mających w przyszłości stanowić o sile polskich zapasów. Wśród rywalizujących nie mogło zabraknąć zawodników MKS Cement Gryf Chełm.

Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne wśród chełmskich zawodników wykazali juniorzy, podopieczni trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba – Piotr Lewandowski (kat. wag. 72 kg) i Igor Shepetun (kat. wag. 97 kg). Obaj na poznańskich matach stoczyli pasjonujące batalie o tytuły mistrzów.

Piotr Lewandowski rozpoczął krajowy czempionat od wygranej z Jakubem Walczyńskim z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. W drugim starciu pokonał Sebastiana Wesołowskiego z Olsztyna. A kolejne zwycięstwo odniósł nad późniejszym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Krzysztofem Steffan (ZKS Granica Gdańsk).
W finałowym walce decydującej o mistrzostwie Polski, Lewandowski po wyrównanej walce na punkty zwyciężył reprezentanta Kędzierzyna Koźle Kevina Matelę. Po zdobyciu złotego medalu Piotr żartował, że jego nazwisko do czegoś zobowiązuje.

Z kolei Igor Shepetun drogę do złotego medalu rozpoczął od wygranej nad Sebastianem Wałachowskim z Łukowa. W drugim pojedynku pokonany przez Igora matę opuścił reprezentant AKS Piotrków Trybunalski Hubert Robaszek.
W najważniejszym starciu, którego stawką był złoty medal, maksymalnie skoncentrowany Igor spotkał się reprezentantem gospodarzy Jakubem Adamskim. Prezentując niewiarygodną siłę charakteru przeprowadzał kolejne akcje i już w pierwszej rundzie przez tzw. przewagę techniczną odniósł efektowne zwycięstwo i zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski.

Trzeci medal dla chełmskiego klubu zdobył młodzieżowiec Michał Biskupski, któremu na drodze do finału stanął późniejszy wicemistrz Polski Aleksander Mielewczyk z Kartuz. Biskupski zwyciężył nad Sebastianem Nowickim (SKS Unia Swarzędz). W pojedynku o trzecie miejsce na podium i brązowy medal Michał pokonał reprezentanta Piotrkowa Trybunalskiego Łukasza Sochę.

Blisko zdobycia medalu był także Michał Czwaliński i Michał Łysomirski. Obaj po nie wykorzystanej szansie na zdobycie brązowych medali sklasyfikowani zostali na piątych miejscach w kraju. Ósmą lokatę w grupie młodzieżowej zajął Piotr Biela.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA