REKLAMA
,
Mamy najlepszą drużynę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tytuł Drużynowych Wojewódzkich Mistrzyń Polski w zapasach zdobyły reprezentantki województwa lubelskiego. I nie jest tajemnicą, że drużynę tworzą głównie zawodniczki chełmskiego klubu Cement Gryf.

Reklama

Reprezentacja województwa lubelskiego do lat 17 potwierdziła swą dominację na krajowych zapaśniczych matach. Właśnie zdobyła tytuł Drużynowych Wojewódzkich Mistrzyń Polski. Sukces cieszy tym bardziej, że drużynę tworzą głównie zawodniczki MKS Cement Gryf Chełm.

Gospodarzem imprezy był Dzierżoniów. W 10-osobowej drużynie woj. lubelskiego wystąpiło siedem zawodniczek Cementu-Gryfa. To Wiktoria Kamela, Monika Dadas, Nikola Skórska, Marta Gajowniczek, Danuta Lisiewicz, Daniela Tkachuk i Urszula Piotrowska.

W inauguracyjnym meczu lubelskie pokonało województwo dolnośląskie 6:4. Takim samym wynikiem, na korzyść Lubelszczyzny, zakończyło się starcie z reprezentacją województwa mazowieckiego. O zajęciu pierwszego miejsca w grupie zadecydował trzeci z kolei pojedynek. Lubelskie zdecydowanie pokonało w nim województwo lubuskie 8:2.

W meczu, którego stawką był tytuł najlepszej drużyny w kraju, lubelskie po emocjonujących i zaciętych walkach pokonało woj. śląskie 6:4. Szalę zwycięstwa nad silną drużyną Śląska przechyliła najmłodsza w drużynie, bo zaledwie 14-letnia uczennica SP nr 1 w Chełmie, Marta Gajowniczek. Położyła swoją przeciwniczkę na łopatki.
Komplet zwycięstw we wszystkich czterech meczach odniosły Monika Dadas, Urszula Piotrowska i Daniela Tkachuk.

Gratulujemy!

Napisz komentarz
 • Dziewczyny kocham was wszystkie.!!!!

 • Brawo dziewczyny. Hip hip huuuurrrraaaa !!!!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA