REKLAMA
,
Mamy pierwszego „Chełmskiego Bohatera”!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Stowarzyszenie Chełmianie wyłoniło pierwszego laureata plebiscytu „Chełmski Bohater”, w którym nagradzane są osoby, oznaczające się w swojej działalności cechami społecznika, bezinteresowności, a ich postawa jest godna naśladowania.

Reklama

Pierwszym lokalnym bohaterem został Pan Romuald Dąbrowski, wieloletni działacz społeczny, sportowy, trener sekcji tenisa ziemnego w Chełmie, Kamieniu oraz Rejowcu. Wpłynął na rozwój wielu mieszkańców Chełma, a w przeszłości wytrenował nawet Mistrzów Wojewódzkich i Międzywojewódzkich Tenisa Ziemnego. – Sam się zastanawiam, co sprawiło, że wytrwałem przy tej pasji tyle lat. Chyba największy wpływ na to miała przyjemność i satysfakcja, że ktoś gra coraz lepiej – mówił nam sam laureat przed wręczeniem statuetki.

„Aby sekcja mogła funkcjonować poświęcał swój wolny czas. Często dokładając własne pieniądze, by zawodnicy mogli pojechać na turniej i się rozwijać. Romuald Dąbrowski był również świetnym pedagogiem sportowym, który pamiętał i dbał o swoich zawodników” – czytamy w uzasadnieniu o przyznaniu tytułu Panu Romualdowi.

Trener otrzymał specjalną statuetkę, dyplom oraz zaproszenie na kolację, na którą zostaną zaproszeni trzej następni laureaci nagrody Stowarzyszenia Chełmianie. Wywiad z Panem Romualdem Dąbrowskim już niedługo na naszym portalu w ramach cyklu Twarze Chełma. Chcesz zgłosić swojego kandydata? Zrób to za pośrednictwem strony www.chelmianie.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Trafny wybór, pan Romuald to człowiek nie tylko wrażliwy i cierpliwy ale też oddany bezinteresownie pasji życia jaka jest tenis ziemny 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Trudno poznać, ale to chyba ten Pan co jeździ na rowerze zawsze w „mundurze snajpera” (zielon0-brązowa panterka)?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Masz absolutną rację. To jest właśnie pan Romek. O ile dobrze pamiętam, można też było jakiś czas temu takie panterki u niego zamówić, bo ich szyciem też się zajmował.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA