REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Mamy pierwszego “Chełmskiego Bohatera”!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Stowarzyszenie Chełmianie wyłoniło pierwszego laureata plebiscytu “Chełmski Bohater”, w którym nagradzane są osoby, oznaczające się w swojej działalności cechami społecznika, bezinteresowności, a ich postawa jest godna naśladowania.

Reklama

Pierwszym lokalnym bohaterem został Pan Romuald Dąbrowski, wieloletni działacz społeczny, sportowy, trener sekcji tenisa ziemnego w Chełmie, Kamieniu oraz Rejowcu. Wpłynął na rozwój wielu mieszkańców Chełma, a w przeszłości wytrenował nawet Mistrzów Wojewódzkich i Międzywojewódzkich Tenisa Ziemnego. – Sam się zastanawiam, co sprawiło, że wytrwałem przy tej pasji tyle lat. Chyba największy wpływ na to miała przyjemność i satysfakcja, że ktoś gra coraz lepiej – mówił nam sam laureat przed wręczeniem statuetki.

“Aby sekcja mogła funkcjonować poświęcał swój wolny czas. Często dokładając własne pieniądze, by zawodnicy mogli pojechać na turniej i się rozwijać. Romuald Dąbrowski był również świetnym pedagogiem sportowym, który pamiętał i dbał o swoich zawodników” – czytamy w uzasadnieniu o przyznaniu tytułu Panu Romualdowi.

Trener otrzymał specjalną statuetkę, dyplom oraz zaproszenie na kolację, na którą zostaną zaproszeni trzej następni laureaci nagrody Stowarzyszenia Chełmianie. Wywiad z Panem Romualdem Dąbrowskim już niedługo na naszym portalu w ramach cyklu Twarze Chełma. Chcesz zgłosić swojego kandydata? Zrób to za pośrednictwem strony www.chelmianie.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Trafny wybór, pan Romuald to człowiek nie tylko wrażliwy i cierpliwy ale też oddany bezinteresownie pasji życia jaka jest tenis ziemny 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Trudno poznać, ale to chyba ten Pan co jeździ na rowerze zawsze w “mundurze snajpera” (zielon0-brązowa panterka)?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Masz absolutną rację. To jest właśnie pan Romek. O ile dobrze pamiętam, można też było jakiś czas temu takie panterki u niego zamówić, bo ich szyciem też się zajmował.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama