REKLAMA
,
Mamy zapaśniczego Mistrza Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zawodnik Cementu – Gryfa Chełm Patryk Kamiński w znakomitym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski Juniorów młodszych. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba w drodze do złotego medalu pokonał wszystkich swoich rywali przez tzw „przewagę techniczną”, (8 -0) nie tracąc w całym turnieju nawet jednego punktu.

Reklama

Już w pierwszym starciu Patryk na matach Radomia gdzie rozgrywany był krajowy czempionat w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży spotkał się z klubowym kolegą Kacprem Trociem. Po odniesionym zwycięstwie w drugiej walce zwyciężył Jakuba Ambroziaka z Pabianic. Kolejnym pokonanym został Maciej Kleczewski z AKS Piotrków Trybunalski.

W finałowym pojedynku o najcenniejszy medal Patryk pokonał Karola Koninga z Zamościa. Zdecydowanym zwycięstwem w Mistrzostwach Polski Patryk zapewnił sobie miejsce w reprezentacji biało czerwonych udającej się na Mistrzostwa Europy Kadetów 15-17 lat, które na początku sierpnia odbędą się w Serbii. Patryk zapasy uprawia od 7 lat Jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Swoją przygodę z zapasami rozpoczął w drużynie prowadzonej przez mistrza świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Patryk na codzienne zajęcia treningowe do klubu uczęszcza z młodszym bratem Bartoszem.

Bliski zdobycia brązowego medalu w Radomiu był także Kacper Troć, który po wygraniu pojedynków eliminacyjnych w decydującym starciu uległ nieznacznie reprezentantowi Maciejowi Kleczewskiemu z Piotrkowa Trybunalskiego. Ostatecznie Kacper Troć sklasyfikowany został na  5 miejscu. Siódme miejsce na radomskich matach zajął Michał Biskupski , a na 8 pozycji zawody ukończył Piotr Biela. Nowo kreowany Mistrz Polski z Chełma nie odpoczywał długo. Od kilku dni przebywa już w Serbii na zgrupowaniu Kadry Narodowej Kadetów. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie formy na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Serbii.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA