REKLAMA
,
Mapa zarobków
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Różnice w średnich dochodach Polaków sięgają około 20 tysięcy złotych rocznie. Najlepiej zarabia się w stolicy, najgorzej w Świętokrzyskiem. Województwo lubelskie „w ogonie”.

Reklama

Cała ściana wschodnia ma wyraźnie niższe pensje od zachodniej części kraju. W naszym regionie w ciągu miesiąca można liczyć na średnią wypłatę od 2,7 tys. zł do 3 tys. zł. Tymczasem jadąc w stronę Niemiec – powyżej 3,5 tys. zł. Tak wynika z danych z deklaracji podatkowych Polaków – donosi portal money.pl.

Województwo lubelskie pod względem wysokości zarobków znalazło się na drugim miejscu w kraju, ale… od końca.

Takie informacje przynosi raport przygotowany przez Ministerstwo Finansów na podstawie danych PIT i ZUS z 2016 roku. Zestawienie porównuje nasze dochody brutto z podziałem na poszczególne województwa.

Pod względem finansowym najlepiej żyje się w sześciu województwach. Najwięcej można zarobić w Mazowieckiem, nieco mniej w województwach dolnośląskim i pomorskim. Tam można liczyć na dochód w wysokości około 43 tys. zł w ciągu roku. Podobnie zarabia się w województwie śląskim. Dochód powyżej 40 tys. zł rocznie można osiągnąć jeszcze tylko w województwach małopolskim i wielkopolskim.

Jak jest w pozostałej część kraju? Zdecydowanie gorzej. Różnice wynoszą kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Pomiędzy najlepiej zarabiającymi mieszkańcami województwa mazowieckiego, a średnimi zarobkami w woj. świętokrzyskim jest prawie 20 tys. zł różnicy w ciągu roku!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA