REKLAMA
,
Maraton gier planszowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sobotnie przedpołudnie z grami planszowymi proponują ChDK i galeria „Pokusa”. Zobaczcie alternatywę dla telewizora, komputerów i smartfonów.

Reklama

Chełmski Dom Kultury, wspólnie z Galerią Dziecięcą POKUSA zaprasza w sobotę, 14 kwietnia, na prezentację gier wydawnictwa Black Monk Games. Maraton gier zaplanowano od godz. 10 do 15.

Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych, a najbardziej tych z Was, którym ten świat jest jeszcze zupełnie obcy. Zobaczcie alternatywę dla telewizora, komputerów i smartfonów. Ratujcie własne dzieciaki przed zepsuciem wzroku i uzależnieniem od mediów społecznościowych. Uwierzcie proszę, że nie ma lepszego sposobu, oprócz oczywiście wspólnego spaceru, na spędzenie czasu. Grajcie wszędzie gdzie się da! – zachęcają organizatorzy.

Wydawnictwo Black Monk od listopada 2009 roku jest obecne na polskim rynku gier planszowych, na którym ciągle rozwija i rozbudowuje swoją ofertę. Od samego początku pracuje nad linią gier karcianych z serii Munchkin, wydawanych wcześniej pod logo partnerskiej firmy Q-workshop na licencji Steve Jackson Games.

Przez ostatnie siedem lat zespół polskiej edycji Munchkina zlokalizował ponad dwadzieścia produktów tej serii, w tym podstawową wersję Fantasy, Munchkina Cthulhu, Munchkina z Karaibów, Munchkina Zombie, Muchkina Apokalipsę, Gwiezdnego Munchkina, Munchkina Pathfindera, Super Munchkina, Munchkina Steampunka oraz grę planszową Munchkin Quest. Kolejnym członkiem tej rodziny jest Munchkin Lista Skarbów, wydany przy współpracy z wydawnictwem Bard Centrum Gier. Wydawnictwo zlokalizowało również pół-kooperacyjną grę planszową, osadzoną w świecie tej prześmiewczej karcianki, Munchkina Panica. Seria cieszy się uznaniem graczy i jest ciągle rozwijana – nowe wersje i dodatki pojawiają się regularnie na rynku.
W 2013 roku nakładem wydawnictwa pojawiły się serie gier: Zombicide – na licencji CoolMiniOrNot i Guillotine Games oraz gry w świecie Kragmorthy na licencji Stratelibri. Nawiązywanie współpracy z nowymi partnerami oraz rozwijanie jej z istniejącymi pozwoliło wydać w 2014 i 2015 roku: Kingsport Festiwal (Stratelibri i Sir Chester Cobblepot), Fun Farm (Post Scriptum), VuDu (Red Glove Edizioni) i nowe edycje Tak, Mroczny Władco! (Pendragon Game Studio).

Zapraszamy na maraton gier wydawnictwa Black Monk Games do ChDK, w sobotę, 14 kwietnia, godz. 10. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA