REKLAMA
,
Maraton pisania listów w I LO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Maraton Pisania Listów rozpoczynają w poniedziałek, 3 grudnia, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Przez pięć dni będą pisać listy o pomoc ludziom niesprawiedliwie osądzonym.

Reklama

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizują się ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat – zachęcają organizatorzy.

W tym roku uczestnicy Maratonu będą pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. Jest wśród nich np. Witalina Kowal z Ukrainy zaatakowana za wspieranie praw osób LGBT czy Gulzar Duszenowa z Kirgistanu, która walczy o prawa osób z niepełnosprawnościami. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Ich sylwetki znajdziecie tutaj.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisano ponad 300 000 listów, w akcję zaangażowało się blisko 65 000 osób. Od kilku lat do Maratonu stają również „czarniecczycy”. W tym roku będą pisać listy przez pięć dni od 3 do 7 grudnia, w godz. 8-15.

7 grudnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie odbędzie się finał działań, na który uczniowie zapraszają także mieszkańców miasta.
Więcej szczegółów na www.maraton.amnesty.org.pl oraz na stronie wydarzenia.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA