REKLAMA
,
Mariusz Matera żegna się z Chełmskim Domem Kultury
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znany chełmski artysta Mariusz Matera poinformował o zakończeniu swojej współpracy z Chełmskim Domem Kultury, z którym związany był od prawie dwudziestu lat. 

Reklama

Jak mówił nam w wywiadzie dla „Twarzy Chełma”, do ówczesnego MOK-u, trafił w maju 1996 roku na „czystym spontanie”. – Oficjalnie od 3-go czerwca 1996 roku. Czwartego musiałem po raz pierwszy jako konferansjer wyjść i zapowiedzieć koncert Bayer Full w Amfiteatrze Kumowa Dolina! Pierwszy raz w życiu w roli konferansjera – komentował.

Po dwudziestu latach postanowił odejść z Chełmskiego Domu Kultury, ale jest to decyzja z którą „nosił się dość długo”. – Po prostu poczułem wewnętrznie, że mój czas w Chadeku dobiegł już końca, że trzeba po prostu zamknąć pewien rozdział życia. Dom Kultury, to miejsce szczególne. Nigdzie tak, jak tam potrzeba pasji, serca… Kiedy ogień zgaśnie, trzeba iść szukać go gdzie indziej – tłumaczy Mariusz Matera. Jak jednak dodaje, będzie stale związany z tym miejscem, bo zostawił tam swoje wizje i umiejętności. – Najważniejsze jest to, że Chadek funkcjonuje, kręci się jak należy, przynosi radość i dumę mieszkańcom. W końcu to wszystko dla nich.

Pojawi się czas na pasję farmerską

Jak będzie jego dalsza przyszłość artystyczna? Matera zapowiada, że na brak zajęcia nie może narzekać. – Szalom Chełm, Rdza, DeckOver, projekty solowe no i teraz współpraca z VOX-em. Na polu artystycznym jest co robić, a i kolejnych pomysłów nie brakuje! No i moja pasja farmerska – ostre sosy i oleje tłoczone na zimno, zdrowa żywność. Chcę troszkę rozwinąć skrzydła w tej dziedzinie. Jestem wszak również rolnikiem. Troszkę zaniedbywałem swoje gospodarstwo, czas to nadrobić – zapowiada.

Mariusz Matera oficjalnie pożegna się z Chełmskim Domem Kultury z końcem kwietnia.

Napisz komentarz
 • Mam wielką nadzieję, że niezależnie gdzie, nadal bedzie można posłuchać i bawić się z Zespołem Szalom Chełm.
  Oni są świetni !

 • Żegnając Pana Mariusza życzę mu sukcesów na polu artystycznym i rolniczym 🙂

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA