REKLAMA
,
Marsz seniorów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje I Chełmski Marsz Nordic Walking pod hasłem „Zdrowy senior”.  Organizatorzy zapraszają zaawansowanych piechurów, ale także nowicjuszy.

Reklama

I Chełmski Marsz Nordic Walking wyruszy w sobotę, 19 maja, o godz. 10. Zbiórka uczestników przy wejściu do lasu Borek od ulicy Wojsławickiej.
Uniwersytet Trzeciego Wieku – który działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie już od dziesięciu lat – zaprasza do udziału wszystkich seniorów, zarówno tych zaawansowanych, zrzeszonych w klubach, jak i tych tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w nordic walking i chcą po prostu aktywnie spędzić czas.

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza liczyć będzie około 2,5 km i będzie przeznaczona dla mniej wprawionych w marszach. Poprowadzi ją trener Bolesław, który przeprowadzi też rozgrzewkę i pokaże, jak prawidłowo posługiwać się kijkami. Druga trasa przebiegać będzie odcinkiem 4,5-kilometrowym i przeznaczona będzie dla zaawansowanych. Poprowadzi ją Zygmunt Gardziński. W UTW spodziewają się, że na obie trasy wyruszy łącznie około 100 osób. Każdy uczestnik na mecie otrzyma certyfikat.

I Chełmski Marsz Nordic Walking to jeden z elementów obchodzonej w tym roku 10. rocznicy istnienia UTW.  W styczniu seniorzy uczestniczyli w I Sportowej Senioriadzie UTW, a na czerwiec zapowiadają wielki piknik integracyjny.

Podziwiam waszą energię i zapał – mówił Józef Zając, senator RP i prorektor PWSZ w Chełmie podczas Senioriady. – Macie więcej energii niż czasami studenci „pierwszego wieku”.

Coś w tym jest!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA