REKLAMA
,
Marszałek walczy ze smogiem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marszałek Województwa na razie pyta samorządy. Wkrótce jednak poprosi wszystkich mieszkańców, by się wypowiedzieli na temat jakości powietrza w naszym regionie.

Reklama

Ankiety mają stanowić podstawę do ewentualnego podjęcia uchwały antysmogowej.  O Lubelszczyźnie myślimy najczęściej, że ze względu na swoje niewielkie uprzemysłowienie, jest wolna od zagrożenia smogiem. Niestety to tylko teoria. W praktyce dochodzi do przekroczeń dopuszczalnych poziomów szkodliwych pyłów oraz poziomu rakotwórczego benzo(a)pirenu. Ewentualne przyjęcie uchwały pomoże w prowadzeniu działań naprawczych.

Czy takie działanie jest konieczne? Odpowiedź na to pytanie da analiza informacji z miast i gmin naszego regionu dotyczących działań proekologicznych w zakresie ograniczenia emisji pyłów i gazów do powietrza oraz ich opinii na temat wdrożenia „uchwały antysmogowej” i jej ewentualnego zakresu – czytamy na stronie internetowej UM WL.

Urzędnicy Marszałka Województwa zapowiadają

Po otrzymaniu opinii z samorządów, zechcemy także poznać zdanie wszystkich mieszkańców regionu na temat wprowadzenia „uchwały antysmogowej”. Ankietę dla nich udostępnimy w Internecie już wkrótce.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA