REKLAMA
,
Marszałek wyróżnił najlepszych sportowców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

MKS Cement-Gryf Chełm jest najlepszym klubem w mieście i trzecim w województwie. Doceniono też wysiłki trenera Dariusz Kucharskiego. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podsumowano  osiągnięcia sportowe 2021 roku w województwie lubelskim.

Reklama

W Lublinie odbyło się  spotkanie  podsumowujące  osiągnięcia sportowe w 2021 roku w województwie lubelskim. Była prezentacja najważniejszych sukcesów i wydarzeń sportowych oraz podsumowanie współzawodnictwa w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.

Jedynym wyróżnionym klubem z Chełma był MKS Cement-Gryf, który w systemie sportu młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystki zajął 3. miejsce w województwie.
Z kolei w kategorii trenerzy i działacze, dyplom uznania otrzymał chełmski szkoleniowiec Dariusz Kucharski. To za „szczególny wkład w rozwój sportu, rzetelną i owocną współpracę”.

W klasyfikacji powiatów województwa lubelskiego w systemie sportu młodzieżowego (ranking krajowy) 3. miejsce zajęło miasto Chełm. Największą liczbę punktów w systemie sportu młodzieżowego w 2021 wśród wszystkich dyscyplin sportowych zdobyły zapasy. Wyróżnienie za zajęcie pierwszego miejsca odebrał prezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego Mieczysław Czwaliński.
W klasyfikacji gmin na podstawie systemu sportu młodzieżowego miasto Chełm zajęło 3. miejsce.

 Gratuluję wszystkim laureatom. Dziewiąte miejsce naszego województwa w rankingu krajowym to bardzo dobry wynik, który postaramy się poprawić bieżącym roku. Jako samorząd województwa wspieramy sport dzieci i młodzieży, ponieważ wiemy jak ważną rolę odgrywa dziś aktywność fizyczna – mówił członek zarządu Zdzisław Szwed.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA