REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Marta Gajowniczek wicemistrzynią Europy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Marta Gajowniczek jest wicemistrzynią Europy w zapasach do lat 15! Tytuł wywalczyła podczas ostatnich mistrzostw kontynentu rozgrywanych w Bułgarii.

Znakomity sukces osiągnęła zaledwie 15-letnia zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm, Marta Gajowniczek. Podczas rozgrywanych w Bułgarii Mistrzostw Europy do lat 15, chełmska zapaśniczka zaprezentowała świetne przygotowanie techniczne i taktyczne. A dodać przy tym trzeba, że był to jej debiut w zawodach o tak dużej randze. Gajowniczek wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy!

W pierwszym pojedynku Marta przez położenie na łopatki pokonała reprezentantkę Bułgarii Ivanovą D. W starciu, którego stawką było wejście do ścisłego finału, Polka trafiła na Białorusinkę Fishchuk K. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie nie dała szans rywalce, wykonując swój ulubiony chwyt tzw. biodro i tym samym odnosząc łopatkowe zwycięstwo.

W decydującej walce o tytuł Mistrzyni Europy uzdolniona zawodniczka Cementu-Gryfa zmierzyła się z reprezentantką Rosji Salnazarian M. Niestety, Marta uległa przeciwniczce  tym samym zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy do lat 15. 

Martę do zawodów przygotowali trenerzy Dariusz Kucharski i Igor Lobas.

Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*