REKLAMA
,
Matura 2021. Ruszają egzaminy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaczyna się od pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dzisiaj początek matury 2021. 

Reklama

Na Lubelszczyźnie do egzaminu dojrzałości przystępuje dzisiaj (4 maja) około 21 tysięcy młodych ludzi.
W całym kraju jest ich ponad 270 tysięcy tegorocznych absolwentów oraz 96 tysięcy tych, którzy chcą poprawić wyniki z lat ubiegłych.

Matura 2021 odbywa się w reżimie sanitarnym. Goszczący w Chełmie w piątek (30 kwietnia) Przemysław Czarnek, minister nauki, gratulował dyrektorom chełmskich szkół doskonałego przygotowania placówek do przeprowadzenia tych egzaminów.

Matura rozpoczyna się dzisiaj o godz. 9:00. Abiturienci najpierw napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jutro, także o 9:00, przystąpią do sprawdzianu z matematyki. Na 6 maja zaplanowano egzamin z języka angielskiego. I to są trzy egzaminy obowiązkowe dla każdego maturzysty.

W tym roku – ze względu na pandemię – abiturienci nie muszą (choć mogą) przystępować do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Nie ma też egzaminów ustnych.

Wszystkie maturalne egzaminy potrwają do 20 maja. Aby zdać maturę, trzeba zdobyć z egzaminów obowiązkowych minimum 30 procent punktów. W przypadku przedmiotu do wyboru – nie ma progu zaliczeniowego, ale wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji na studia.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli je zdawać w sesji dodatkowej w czerwcu (1-16 czerwca). Jeżeli komuś nie powiedzie się na egzaminie z jednego obowiązkowego przedmiotu, będzie mógł go poprawić 24 sierpnia. Jeżeli niezdanych egzaminów będzie dwa lub trzy, to na możliwość poprawki trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Trzymamy kciuki!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA