REKLAMA
,
Maturzyści: matematyka nadal najtrudniejsza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tegoroczne wyniki egzaminu dojrzałości w naszym kraju są zatrważające. Z danych zamieszczonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, wynika że co czwarta osoba nie zdała (26 proc.). Spadek zdawalności odnotowały również chełmskie szkoły, które w porównaniu z rokiem ubiegłym wypadły gorzej.

Reklama

Matura 2015 miała dość specyficzną formę, wynikającą z obowiązywania dwóch formuł. Absolwenci, którzy w tym roku ukończyli liceum zdawali według nowych obowiązujących zasad, natomiast abiturienci techników i lat ubiegłych – pisali egzamin maturalny w starej formule. Podstawową zmianą jest liczba przedmiotów wymagana do uzyskania samego świadectwa dojrzałości. Poza obowiązkowymi, trzema przedmiotami – język polski, matematyka i język nowożytny- wprowadzono jeden inny przedmiot na poziomie rozszerzonym.

Chełmscy maturzyści lepsze rezultaty osiągnęli w nowej formule. Zdało 82 % z nich. Po analizie wyników przeprowadzonych w starej formie zdawalność wyniosła 53 %. Na tle województwa statystyka jest zadowalająca. W liceach średnia kształtowała się na poziomie 79 % a w szkołach zawodowych 58 %.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze liceum, które w rankingu chełmskich szkół zajęło pierwsze miejsce, wyprzedzając dotychczasowego faworyta II LO.

Największą trudność od lat, sprawia matematyka będąca pogromczynią maturzystów. – Matura z matematyki sama w sobie nie była skomplikowana – podkreśla Natalia z I LO.  Największą trudność sprawia analiza treści polecenia do zadania, która wymaga dłuższego zastanowienia i rozplanowania czasu pracy  – dodaje Natalia. Może przyczyną niepowodzenia, jest zmieniona forma matury w porównaniu z arkuszami z lat ubiegłych, które przerabialiśmy na zajęciach matematyki – komentuje Dominika, absolwentka II LO.

Napisz komentarz
 • Przestaje dziwić słaby poziom egzaminów maturalnych, skoro abiturientka twierdzi, że wraz z kolegami „przerabiała” arkusze.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  REKLAMA