REKLAMA
,
Maturzyści: matematyka nadal najtrudniejsza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tegoroczne wyniki egzaminu dojrzałości w naszym kraju są zatrważające. Z danych zamieszczonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, wynika że co czwarta osoba nie zdała (26 proc.). Spadek zdawalności odnotowały również chełmskie szkoły, które w porównaniu z rokiem ubiegłym wypadły gorzej.

Reklama

Matura 2015 miała dość specyficzną formę, wynikającą z obowiązywania dwóch formuł. Absolwenci, którzy w tym roku ukończyli liceum zdawali według nowych obowiązujących zasad, natomiast abiturienci techników i lat ubiegłych – pisali egzamin maturalny w starej formule. Podstawową zmianą jest liczba przedmiotów wymagana do uzyskania samego świadectwa dojrzałości. Poza obowiązkowymi, trzema przedmiotami – język polski, matematyka i język nowożytny- wprowadzono jeden inny przedmiot na poziomie rozszerzonym.

Chełmscy maturzyści lepsze rezultaty osiągnęli w nowej formule. Zdało 82 % z nich. Po analizie wyników przeprowadzonych w starej formie zdawalność wyniosła 53 %. Na tle województwa statystyka jest zadowalająca. W liceach średnia kształtowała się na poziomie 79 % a w szkołach zawodowych 58 %.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze liceum, które w rankingu chełmskich szkół zajęło pierwsze miejsce, wyprzedzając dotychczasowego faworyta II LO.

Największą trudność od lat, sprawia matematyka będąca pogromczynią maturzystów. – Matura z matematyki sama w sobie nie była skomplikowana – podkreśla Natalia z I LO.  Największą trudność sprawia analiza treści polecenia do zadania, która wymaga dłuższego zastanowienia i rozplanowania czasu pracy  – dodaje Natalia. Może przyczyną niepowodzenia, jest zmieniona forma matury w porównaniu z arkuszami z lat ubiegłych, które przerabialiśmy na zajęciach matematyki – komentuje Dominika, absolwentka II LO.

Napisz komentarz
 • Przestaje dziwić słaby poziom egzaminów maturalnych, skoro abiturientka twierdzi, że wraz z kolegami „przerabiała” arkusze.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA