REKLAMA
,
Czy Matuszczak i Mościcki powinni nadal pełnić swoje funkcje?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O sprawie jest głośno. Sąd Rejonowy w Chełmie skazał Zbigniewa Matuszczaka, prezesa MPGK na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i 5 tys. zł grzywny. Wyrok usłyszał również Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma. Ma zapłacić 2 tys. zł grzywny.

Reklama

Przypominamy, że Matuszczak miał pośredniczyć w uzyskaniu zgody od UM Chełm na wywieszenie na budynku kina ,,Zorza” reklamy producenta piwa. Miał za to dostać aparat fotograficzny o wartości około 1,3 tys. zł. W tej samej sprawie ukarany został wiceprezydent Mościcki, który usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych. Wyrok nie jest prawomocny. Obaj skazani zapowiedzieli apelację.

A co o sprawie sądzą nasi lokalni samorządowcy i politycy?

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli ze wszystkich stron chełmskiej sceny politycznej. Na dziś (wtorek, 31.10) opinię otrzymaliśmy od samorządowców z Platformy Obywatelskiej, środowiska ,,Naszego Chełma” oraz Prezydent Agaty Fisz.

Czy rozstrzygnięcie sądu powinno pociągnąć za sobą konsekwencje służbowe?

Anna Mirzwa (radna Platformy Obywatelskiej):

Owszem konsekwencje służbowe być powinny. Urzędnik dysponujący majątkiem mieszkańców, podejmujący w ich imieniu decyzje powinien mieć nieposzlakowaną opinię. Oświata i wyrok – to zdecydowanie nie idzie w parze.

Joanna Bielecka ze Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska ,,Nasz Chełm”.

Uważam, że zbyt wcześnie jest na ferowanie ostatecznych wyroków. Należy poczekać na uprawomocnienie się postanowienia wydanego przez chełmski sąd. Czytałam, że panowie Zbigniew Matuszczak i Stanisław Mościcki zapowiedzieli złożenie apelacji. Mają do tego prawo. Według mnie osoby publiczne muszą mieć „czystą kartę”, a wyrok w tej sprawie mówi nam, że może jest inaczej. Uważam również, że pani Prezydent powinna zareagować jak najszybciej na zaistniałą sytuację.

Czy doczekamy się reakcji chełmskiego magistratu? Prezydent Agata Fisz

Nie ukrywam, że jestem zaskoczona tą sytuacją, dlatego potrzebuję trochę czasu na jej rozpoznanie, analizę prawną i uzasadnienie. Sprawa jest trudna i choć bardzo wysoko oceniam dotychczasową pracę zarówno wiceprezydenta jak i prezesa spółki, to muszę się zastanowić czy takie rozstrzygnięcie sądu nie powinno nieść za sobą konsekwencji służbowych, choć należy pamiętać, że wyroki na ten moment są nieprawomocne.

A waszym zdaniem obaj politycy powinni ponieść konsekwencje służbowe?

Napisz komentarz
 • Oczywiście ta strata 500 tyś. zł to za 1,5 miesiąca 2016. Bo za 2017 to nikt nie chce wiedzieć.

 • Strata z działalności na Parku Wodnym od otwarcia go w listopadzie do grudnia 2017 wyniosła blisko 500 tyś. Zł. Dane wg sprawozdania miasta.

 • Panowie i Panie, taczka na wywiezienie Pani Fisz z Urzędu gotowa, a rozliczy się ją po wywiezieniu.

 • Radek,a kto wie ile kosztował ten park wodny,i ile teraz kosztuje każdy miesiąc jego działania

 • Radek, a czy ty byś kupił samochód za milion na kredyt, jak zarabiałbyś najniższą krajową dla swojej rodziny? Nie ważne, że na chleb nie będzie, ale pięknym samochodem będzie się mogła twoja rodzina pochwalić 🙂 Jeśli tak, to rozumiem twoje poparcie dla Fisz, beznadziejnej prezydent. Ponawiam pytanie: wiesz jak zadłużyła miasto ta beznadzieja?

 • Pani Agata Fisz nie bała się podejmować trudnych decyzji i teraz za to płaci. Zbudowała Park Wodny dla mieszkańców. Może drogo ale Chełm może się nim pochwalić. Popieram jej działania.

 • A Fisz najlepsza,a jakie konkretne próby promocji Chełma.Kilka dni temu rozmawiałem z pewnym profesorem,z za granicy,który stwierdził,ze Chełm nie jest przegrany,tylko trzeba walczyć.Ma teścia w Chełmie.

 • A po co,co dobrego zrobili?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA