REKLAMA
,
MDK podsumował wakacyjne atrakcje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował wiele różnych atrakcji z myślą o każdym, kto spędza okres wakacyjny w domu. Oto krótkie podsumowanie. 

Reklama

Zajęcia plastyczne:
„Tajemnice ogrodu” – zajęcia filcowania dla dzieci
W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z nową techniką – filcowanie na mokro (malowanie wełną). Ogromną frajdę, sprawiło filcowanie form przestrzennych – tworzenie kwiatów czy rozkładanie czesanką wełny.
„Poduszkowe Przytulanki” – warsztaty animacji wykonanych lalek dla dzieci i młodzieży.
Ze ścinków i oczywiście wyobraźni dzieci powstawały rożne cuda –  od przytulanek aż po lalki i to nawet teatralne.

Warsztaty teatralne i zabawy z tekstem:
„Nad rzeczką opodal krzaczka…”, „Dzik jest dziki, dzik jest zły...”
Dzieci mogły spróbować swoich sił w teatrze lalkowym. Wystarczyło tylko troszkę wyobraźni a sceny tworzyły się same. Młodzi uczestnicy warsztatów zmierzyli się zarówno z tekstem jak i z samą grą aktorską np. przedstawianiem emocji za pomocą mimiki i gestów.

Spektakle teatralne w MDK:
„Tymoteusz Rym Cim, Cim”
Na sam koniec drugiego tygodnia Wakacji odbyło się spotkanie z lalkarzem, panem Henrykiem Hryniewickim. Nie tylko dzieci obejrzały spektakl pt. „Tymoteusz Rym Cim, Cim”, ale też miały okazje do bliższego zapoznania się z lalkarstwem.

Warsztaty kulinarne
„Sto Pociech ze smakiem”
Było… owocowo i to dosłownie, na początku zajęć kulinarnych młodzi uczestnicy spróbowali właśnie owoców i nie wszystkie owoce były takie znajome. Potem…. Grillowanie – ponieważ właśnie z owoców dzieci miały za zadanie wykonać arbuzowego grilla i jak się okazało, z tym zadaniem poradziły sobie znakomicie.

Warsztaty garncarskie, papier czerpany i spotkanie z historią.
„Gliniane cudeńka” – spotkanie z garncarzem
Wszyscy z niecierpliwością czekali na swoją kolej aby zasiąść za kołem garncarskim i wykonać własne naczynie gliniane. Zajęcia praktyczne były poprzedzone krótką historią o wytwarzaniu naczyń. Dodatkową atrakcją była możliwość tworzenia z kawałków gliny własnych form rzeźbiarskich.

„Dawno, dawno temu” – pisanie głogolicą na papierze czerpanym
Potrzeba było sporo siły aby wycisnąć na zabytkowej prasie wodę z papki, która potem zamieniała się w papier czerpany często upiększany przez dzieci wycinankami a nawet liśćmi i kwiatki. Dawniej pisano głogolicą tak i na warsztatach z papierem czerpanych uczestnicy zajęć spróbowali swoich sił w tym starym piśmie słowiańskim.

„Spotkanie z historią”
Strzelanie z łuku i katapulty, poznawanie starych instrumentów muzycznych a nawet wybijanie starych monet. Wszyscy ciekawi jak w średniowieczu karano, poznali dyby w które zakuwano winnych niecnych występków. Dzieci poznały tez zabawy i przysmaki czasów średniowiecza. Z pewnością dodatkową atrakcją była zbroja rycerska, kolczuga i miecz. Ale to jeszcze nie koniec bo była jeszcze „Lusia” – sympatyczna koza, którą można było własnoręcznie wydoić i spróbować koziego mleka.

Zawody modelarskie
I Rajd Samochodowy „Prawie Dakar”
W sali lustrzanej MDK w zabawie zdalnie sterowanymi modelami samochodów wzięło udział dziesięcioro młodych entuzjastów czterech kółek w miniaturze. Najpierw zapoznanie się zawodników z torem i samochodami. Następnie rozegrano zawody polegające na indywidualnych przejazdach na czas. Każdy z zawodników zaprezentował swoje umiejętności trzykrotnie. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydował najkrótszy czas jednego przejazdu. Zwycięzcy zawodów:
I miejsce – Jakub Cimek, II miejsce – Maciej Bielecki, III miejsce – Łukasz Sawa otrzymali puchary.

Wakacyjne wycieczki
Wycieczka „Magiczne ogrody” – Trzcianki koło Janowca
Młodzi wędrowcy zwiedzili park podzielony na dziewięć krain, z których każda oferuje innego rodzaju atrakcje. Do wszystkich można było dotrzeć wędrując szerokimi alejami, wśród szumiących strumieni, zieleni, barwnych i pachnących kwiatów. Podczas wędrówki można spotkać kolejnych mieszkańców Magicznych Ogrodów: Skrzata, Krasnoludy, Bulwiaki, Wróżki Smużki, Robanki, Mordole, smoki a nawet wielkie marchewki i smocze jaja.

Wycieczka do Krasnobrodu
Na prawie 2 hektarowej powierzchni „Parku Jurajskiego” znajdują się makiety gadów z różnych okresów historii Ziemi, wykonane z żywicy epoksydowej. W parku znajduje się również ogrodzona piaskownica z placem zabaw dla najmłodszych. Dzieci mogły poczuć się tutaj jak w świecie bajek o wesołej rodzinie Flinstonów. Podczas wycieczki zwiedziły również Zespół Klasztorny i Kaplicę Objawień na Wodzie.

Wycieczka do Fajsławic – „Jankes Kids”
Jankes KIDS to centrum edukacji i rozrywki dzieci i młodzieży. To bajeczne miejsce radości, uśmiechu i zabaw zlokalizowane jest w samym sercu woj. Lubelskiego w malowniczej miejscowości Fajsławice (powiat krasnostawski). Głównymi atrakcjami były między innymi: miasteczko ruchu drogowego, tor pontonowy „Tubing System” oraz zjazd linowy.

Wycieczka do Wólki Bieleckiej – „Gród Słowiański”
Historyczny park w tym: Grodzisko – zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla tego dzieła obronnego o umocnieniach ziemno-drewnianych. Gród właściwy – obiekt kultowy z posągiem Świętowita. Przed grodem – rekonstrukcje półziemianek, studnia zrębowa, budynek muzeum, meble, obrazy, drzeworyty. Podgrodzie – obiekt kultowy z kurhanem, kręgami kamiennymi i drewnianymi. Młodzi wycieczkowicze obejrzeli jak wyglądały dawno, dawno temu stanowiska bojowe, zapoznali się z wyrobem biżuterii, pisali piórem, poznali jak dawniej się tańczyło a nawet strzelani z łuku.

Wycieczka do miejscowości Susiec
Przepiękne progi skalne tworzące wodospady nazywane pospolicie szumami i właśnie Szlak Szumów nad Tanwią zwiedzili uczestnicy wycieczki. Ponadto „Czartowe Pole” którego nazwa wzięła się z legendy głoszącej, że kiedyś „jeno czarci tam hasali” i odnosi się do śródleśnej Polany. Rezerwat swoim zasięgiem obejmuje jednak nie tylko wspomnianą polanę, ale przede wszystkim kilkunastokilometrowy odcinek malowniczo ukształtowanej doliny rzeki Sopot . Była nawet mini kąpiel w wodzie i oczywiście po długiej wędrówce obiad.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA