REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
MDK. Wystawy i konkursy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wykorzystujemy wszelkie dostępne metody zdalnego kontaktu, aby mimo trudnej sytuacji, kontynuować pracę z naszymi podopiecznymi, inspirować ich i pomagać rozwijać ich talenty i pasje – mówią nauczyciele z chełmskiego MDK.

Reklama

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie podobnie, jak inne placówki oświatowe, od momentu zawieszenia zajęć dydaktycznych, prowadzi z dziećmi i młodzieżą pracę zdalną. Nauczyciele są w stałym kontakcie ze swoimi wychowankami.

– Wykorzystujemy wszelkie dostępne metody zdalnego kontaktu, aby mimo trudnej sytuacji, kontynuować pracę z naszymi podopiecznymi, inspirować ich i pomagać rozwijać ich talenty i pasje – mówią nauczyciele z MDK. – Teraz jak nigdy wcześniej, przydają się telefony, poczta elektroniczna, komunikatory i wszystkie inne wynalazki, które pozwalają nam być bliżej… będąc dalej.

Efekty tej aktywności można oglądać m.in. na profilu facobookowym placówki:
https://www.facebook.com/MlodziezowyDomKulturywChelmie/
To wycinek pracy, reszta dzieje się w wirtualnych pracowniach: w grupach, które stworzyli nauczyciele, aby systematycznie pracować ze swoimi wychowankami. Mimo utrudnień, wiele się dzieje.

Wczoraj (23 kwietnia) otwarta została wirtualna wystawa fotografii Anity Marciniewicz-Wanarskiej, pt. „Chwila tańcem wypełniona”. Wystawę można oglądać na profilu FB i stronie: mdkchelm.pl

Konkurs goni konkurs

W przyszłym tygodniu sfinalizowane zostaną aż cztery konkursy. Trzy z nich zorganizowane zostały w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. To konkursy plastyczny, filmowy i fotograficzny. W konkursie plastycznym, najlepsze prace wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do 4 maja.

Z kolei do 29 kwietnia organizatorzy czekają na prace do konkursu „A ja kocham swoje miasto”.
Przypominamy, że w tej edycji wyjątkowo malujemy te miejsca w Chełmie, za którymi najbardziej tęsknimy podczas kwarantanny. Tutaj także najlepsze prace wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do 6 maja.
Po szczegółowe informacje odsyłamy na facebookowy profil MDK.

Natomiast do 8 maja można zgłaszać prace fotograficzne do Konkursu Fotograficznego Młodzieży „Świat widziany z okna”. Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/214131813208485/

„Puchatkowe” słuchowisko

Poza tym w MDK kontynuowany jest cykl #ZOSTAŃWDOMUZPUCHATKIEM. Co tydzień, na stronie www (w zakładce My W Radiu) oraz na profilu FB pojawia się nagranie kolejnego rozdziału kultowej książki „Kubuś Puchatek”.
Realizatorzy zachęcają do słuchania nie tylko dzieci, ale także starszych fanów Misia o Bardzo Małym Rozumku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama