REKLAMA
,
MDK. Wystawy i konkursy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wykorzystujemy wszelkie dostępne metody zdalnego kontaktu, aby mimo trudnej sytuacji, kontynuować pracę z naszymi podopiecznymi, inspirować ich i pomagać rozwijać ich talenty i pasje – mówią nauczyciele z chełmskiego MDK.

Reklama

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie podobnie, jak inne placówki oświatowe, od momentu zawieszenia zajęć dydaktycznych, prowadzi z dziećmi i młodzieżą pracę zdalną. Nauczyciele są w stałym kontakcie ze swoimi wychowankami.

– Wykorzystujemy wszelkie dostępne metody zdalnego kontaktu, aby mimo trudnej sytuacji, kontynuować pracę z naszymi podopiecznymi, inspirować ich i pomagać rozwijać ich talenty i pasje – mówią nauczyciele z MDK. – Teraz jak nigdy wcześniej, przydają się telefony, poczta elektroniczna, komunikatory i wszystkie inne wynalazki, które pozwalają nam być bliżej… będąc dalej.

Efekty tej aktywności można oglądać m.in. na profilu facobookowym placówki:
https://www.facebook.com/MlodziezowyDomKulturywChelmie/
To wycinek pracy, reszta dzieje się w wirtualnych pracowniach: w grupach, które stworzyli nauczyciele, aby systematycznie pracować ze swoimi wychowankami. Mimo utrudnień, wiele się dzieje.

Wczoraj (23 kwietnia) otwarta została wirtualna wystawa fotografii Anity Marciniewicz-Wanarskiej, pt. „Chwila tańcem wypełniona”. Wystawę można oglądać na profilu FB i stronie: mdkchelm.pl

Konkurs goni konkurs

W przyszłym tygodniu sfinalizowane zostaną aż cztery konkursy. Trzy z nich zorganizowane zostały w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. To konkursy plastyczny, filmowy i fotograficzny. W konkursie plastycznym, najlepsze prace wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do 4 maja.

Z kolei do 29 kwietnia organizatorzy czekają na prace do konkursu „A ja kocham swoje miasto”.
Przypominamy, że w tej edycji wyjątkowo malujemy te miejsca w Chełmie, za którymi najbardziej tęsknimy podczas kwarantanny. Tutaj także najlepsze prace wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do 6 maja.
Po szczegółowe informacje odsyłamy na facebookowy profil MDK.

Natomiast do 8 maja można zgłaszać prace fotograficzne do Konkursu Fotograficznego Młodzieży „Świat widziany z okna”. Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/214131813208485/

„Puchatkowe” słuchowisko

Poza tym w MDK kontynuowany jest cykl #ZOSTAŃWDOMUZPUCHATKIEM. Co tydzień, na stronie www (w zakładce My W Radiu) oraz na profilu FB pojawia się nagranie kolejnego rozdziału kultowej książki „Kubuś Puchatek”.
Realizatorzy zachęcają do słuchania nie tylko dzieci, ale także starszych fanów Misia o Bardzo Małym Rozumku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA