REKLAMA
,
Medalowe młodziczki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z dwoma medalami wróciły do Chełma zawodniczki MKS Cement-Gryf. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej była Marta Gajowniczek. Natomiast brązowy krążek wywalczyła Oliwia Ożarowska. Gratulujemy!

Reklama

Młode chełmskie zapaśniczki wystartowały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek rozgrywanych w Zgierzu k/Łodzi. W rywalizacji uczestniczyły trzy województwa – łódzkie, świętokrzyskie i lubelskie. Zawody te objęte są systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu.

Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej była uczennica SP nr 1 w Chełmie Marta Gajowniczek. W drodze do złotego medalu Marta w kolejności wygrała z Weroniką Trelińską (ULKS Guliwer Kielce) i Zuzanną Obroślak (ZTS Sokół Lublin). W pojedynku, którego stawką był złoty medal, Marta w świetnym stylu pokonała zawodniczkę GKS Armaty Stoczek Łukowski Annę Kamolę.

Natomiast brązowy krążek wywalczyła Oliwia Ożarowska (SP nr 3 w Chełmie), która w pierwszej walce uległa Natalii Orzyp z ZST Sokół Lublin. Z kolejnych walk Oliwia wyszła jednak zwycięsko i tym samym zdobyła trzecie miejsce na podium.

Zawodniczki do zawodów przygotowywali trenerzy: Dariusz Kucharski i Igor Lobas. Marta swoje pierwsze kroki na macie stawiała pod okiem trenera Ryszarda Wałachowskiego. Wspaniała postawa złotej medalistki znalazła uznanie w oczach trenera kadry narodowej kadetek – Dariusza Grzywińskiego. Powołał ją na zgrupowanie kadry narodowej starszej grupy tj. kadetek /15-17 lat/.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA