REKLAMA
,
Medalowe młodziczki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z dwoma medalami wróciły do Chełma zawodniczki MKS Cement-Gryf. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej była Marta Gajowniczek. Natomiast brązowy krążek wywalczyła Oliwia Ożarowska. Gratulujemy!

Reklama

Młode chełmskie zapaśniczki wystartowały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek rozgrywanych w Zgierzu k/Łodzi. W rywalizacji uczestniczyły trzy województwa – łódzkie, świętokrzyskie i lubelskie. Zawody te objęte są systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu.

Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej była uczennica SP nr 1 w Chełmie Marta Gajowniczek. W drodze do złotego medalu Marta w kolejności wygrała z Weroniką Trelińską (ULKS Guliwer Kielce) i Zuzanną Obroślak (ZTS Sokół Lublin). W pojedynku, którego stawką był złoty medal, Marta w świetnym stylu pokonała zawodniczkę GKS Armaty Stoczek Łukowski Annę Kamolę.

Natomiast brązowy krążek wywalczyła Oliwia Ożarowska (SP nr 3 w Chełmie), która w pierwszej walce uległa Natalii Orzyp z ZST Sokół Lublin. Z kolejnych walk Oliwia wyszła jednak zwycięsko i tym samym zdobyła trzecie miejsce na podium.

Zawodniczki do zawodów przygotowywali trenerzy: Dariusz Kucharski i Igor Lobas. Marta swoje pierwsze kroki na macie stawiała pod okiem trenera Ryszarda Wałachowskiego. Wspaniała postawa złotej medalistki znalazła uznanie w oczach trenera kadry narodowej kadetek – Dariusza Grzywińskiego. Powołał ją na zgrupowanie kadry narodowej starszej grupy tj. kadetek /15-17 lat/.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA