,
Medalowy rok chełmskich zapasów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapamiętajmy te nazwiska: Anhelina Łysak, Katarzyna Krawczyk, Szymon Szymonowicz, Daniela Tkachuk, Marta Gajowniczek. Rok 2021 był wyjątkowy dla MKS Cement-Gryf Chełm. Po raz pierwszy w 55-letniej działalności, zawodnicy i zawodniczki tego klubu zdobyli w jednym roku aż 9 medali w zawodach najwyższej rangi. Gratulujemy!

MKS Cement-Gryf Chełm chwali się swoimi bohaterami. To Anhelina Łysak, która w minionym roku zdobyła tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Świata (do lat 23), Wicemistrzyni Europy Seniorek oraz brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy (do lat 23); Katarzyna Krawczyk – brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorek; Szymon Szymonowicz – brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata, wicemistrz Wojskowych Mistrzostw Świata; Daniela Tkachuk – Wicemistrzyni Europy Juniorek, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek oraz Marta Gajowniczek – wicemistrzyni Europy Młodziczek.

Zapaśnicy i zapaśniczki klubu Cement-Gryf Chełm z powodzeniem również reprezentowali Chełm w Mistrzostwach Polski czy ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Sukcesy odnosili  we wszystkich grupach wiekowych – młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior.
Tytuły Mistrzów Polski w 2021 zdobyli: Piotr Lewandowski, Igor Shepetun, Olha Padoshyk, Urszula Piotrowska, Daniela Tkachuk, Anhelina Łysak, Wiktoria Kamela, Katarzyna Krawczyk i Anna Urbanowicz.

W minionym roku reprezentanci Chełma w Mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 56 medali, a w  ogólnopolskich i międzynarodowej turniejach  58  razy stawali z medalami na podium.
W klasyfikacji zapasów kobiet w systemie sportu młodzieżowego  prowadzonego przez  Ministerstwo Sportu i Turystki, Cement Gryf Chełm  okazał się najlepszy w kraju gromadząc 205,84 pkt.
W podsumowaniu wszystkich imprez ogólnopolskich i międzynarodowych, żeńska drużyna Cementu Gryfa zdobyła najwięcej punktów wśród czołowych klubów w kraju i  z miażdżącą wręcz przewagą (1605 pkt) wywalczyła tytuł Klubowego Mistrza Polski. Drugim klubem w kraju został ZKS Slavia (Ruda śląska ) – 720 pkt. , a trzecie  miejsce w kraju  z 456 pkt. zajęły zapaśniczki WZS  Grunwald (Poznań) .

Chełmscy zapaśnicy stylu klasycznego sklasyfikowani zostali na wysokim siódmym miejscu w kraju.

Dla chełmskiego klubu rok 2021 to także sukces organizacyjny. Rozegrane w Chełmie  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorek zostały  profesjonalnie zorganizowane i przyniosły także kolejny sukces. Reprezentantki chełmskiego  klubu w obu imprezach odniosły zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej.

W rankingu na najlepszą (najefektowniejszą) zawodniczkę ubiegłorocznego sezonu w zapasach kobiet pierwsze miejsce w kraju  zajęła reprezentantka chełmskiego klubu – Anhelina Łysak.

Zarząd klubu, kadra szkoleniowa i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego  sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom  zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy.

Trzymamy kciuki za nowy sezon 2022 roku!