REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Metalowa niczym plan filmowego horroru
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Setki kierowców, którzy przepisy mają za nic. Jeden pijany za kierownicą, inny taranujący zaporę drogową i uciekający z miejsca zdarzenia. A jeszcze inny usiłujący przejechać człowieka naprawiającego jezdnię. Czy to plan filmowy jakiegoś drogowego horroru? Nie, tak przebiegał wczoraj remont ulicy Metalowej w Chełmie.

W porozumieniu z policją w piątek wieczorem (26 lutego) wyłączono z ruchu fragment ulicy Metalowej. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie chcieli wykorzystać weekend i naprawić największe, zagrażające bezpieczeństwu ubytki na tej drodze.
Na Metalowej pojawiły się więc zapory drogowe i znaki zakazu wjzadu. Cóż stąd, kiedy większość kierowców nie zamierzała ich respektować. 
 
Pracownicy MPRD nie byli w stanie spokojnie zająć się swoją pracą. Dla bezpieczeństwa własnego i pozostałych uczestników ruchu drogowego, musieli poprosić o pomoc straż miejską. Funkcjonariusze w ciągu kilku godzin pouczyli kilkuset kierowców łamiących przepisy. Wręczyli kilkanaście mandatów najbardziej agresywnym. Doszło też do zatrzymania pijanego za kierownicą. Kolejny kierujący staranował zaporę drogową i odjechał z miejsca zdarzenia. A jeszcze inny usiłował przejechać pracownika spółki.
 
Kierowcy nie mogą wymagać szybkiej i efektywnej naprawy nawierzchni dróg, jednocześnie utrudniając roboty i niwecząc trud drogowców. Stosowana obecnie technologia napraw jest adekwatna do warunków pogodowych – to układanie masy na zimno. Bez odpowiedniej karencji czasu od ułożenia do wznowienia ruchu naprawa kończy się błyskawicznym wybiciem tej masy i praca idzie na marne. Można się było o tym już niejednokrotnie przekonać w ostatnich dniach w różnych częściach miasta, gdzie oznakowanie naprawionych miejsc pachołkami lub słupkami nie robiło na kierujących wrażenia – mówi Piotr Urbanek, prezes MPRD w Chełmie.
Władze miasta również apelują o zachowanie zdrowego rozsądku.
(…) w imieniu drogowców apelujemy o uszanowanie ich bezpieczeństwa i nie niweczenie pracy, którą wykonują dla nas – piszą urzędnicy na stronie Miasto Chełm.
Przypominamy, że ul. Metalowa na odcinku od skrzyżowania z Ogrodową do przejazdu kolejowego będzie wyłączona z ruchu jeszcze dzisiaj (28 lutego) do wieczora.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dzisiaj rano tamtędy jechałem i powiem tak – jeśli to co tam panowie drogowcy na weekend robili to jest remont, to ja nazywam się Mohammad Reza Pahlawi i jestem ostatnim szachem Persji. Skandal to mało powiedziane, tym bardziej jeśli miasto odebrało takie “roboty” i zapłaciło partaczom pieniądze

  No votes yet.
  Please wait...
 • Niestety stan wielu dróg w Chełmie nie napawa optymizmem.Potrzeba wiele praktycznie na nowo zbudować – ale brak forsy.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Od lat apeluję do UM o raport na temat stanu chełmskich dróg.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *