REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miasto aktywizuje chełmian
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Było o atrakcjach i ratuszu. Jutro (25 lipca) będzie o nas czyli o mieszkańcach i sposobach na wspólne spędzanie wolnego czasu. Chełmski samorząd aktywizuje chełmian i zachęca do zgłaszania pomysłów na zmiany w mieście. Stawka to 40 mln zł.

Chełm ma szansę na pozyskanie 40 mln zł w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. O tym, czy uda się miastu stanąć na podium wraz z 14 innymi samorządami, będzie zależało, co pokażemy.

Chodzi o przedstawienie oryginalnej koncepcji rozwoju Miasta – Nowej Ścieżki Rozwoju, a więc wizji Chełma wraz z konkretnymi propozycjami projektów.

Jutro o nas

Poniżej prezentujemy harmonogramy i tematy kolejnych debat oraz konsultacji z mieszkańcami.
Najbliższa już jutro, 25 lipca, na Facebooku. To temat, który powinien być bliski każdemu czyli  “Aktywny mieszkaniec”. Konkretnie chodzi tu o tworzenie wspólnej oferty spędzania wolnego czasu. Młodzież, seniorzy, rodziny z dziećmi – spokojnie lub aktywnie.
Macie pomysły?

O atrakcjach

W miniony wtorek (21 lipca) miejscy urzędnicy poddali pod dyskusję temat atrakcji turystycznych naszego miasta, a w szczególności Chełmskich Podziemi Kredowych. Odbyło się spotkanie konsultacyjne, a w ratuszu stanęła urna, do której mieszkańcy cały czas mogą wrzucać swoje pomysły.

Pracownicy magistratu na bieżąco uzupełniają stronę internetową poświęconą temu projektowi o pomysły, którymi chełmianie chętnie dzielą się za pośrednictwem strony www.zielonemiasto.umchelm.pl, Facebooka i Instagrama.

O ratuszu

Wczoraj (czwartek, 23 lipca) to czas na kolejny etap i kolejne pomysły. Chodziło mianowicie o przedstawienie koncepcji ratusza, czyli serca Nowej Ścieżki Rozwoju. Urzędnicy widzą ratusz nie tylko jako miejsce pracy i załatwiania spraw, ale także jako miejsce spotkań np. rad seniorów, młodzieży, przedsiębiorczości, osiedli czy instytucji, kawiarni obywatelskiej, miejsc e organizacji ślubów, punkt informacji turystycznej i obsługi mieszkańców czy też muzeum w podziemnych murach.

A jak ratusz postrzegają chełmianie?

To nie wszystko

Harmonogram tematycznych debat na Facebooku:

– 27 lipca – “Otwarty Urząd” – tworzenie Programu Rozwoju Instytucjonalnego, zostanie omówiona jakość obsługi mieszkańca ze wskazaniem kluczowych elementów, które należy usprawnić,

– 29 lipca – “Przedsiębiorczość”, czyli konsultacje poświęcone sytuacji przedsiębiorczości w mieście, tego dnia zbierane będą pomysły na ożywienie lokalnej gospodarki,

– 3 sierpnia – “Środowisko” – wspólne opracowanie rozwiązań “eko” dla Zielonego Miasta Chełma jako miasta o wysokich walorach środowiskowych,

Harmonogram spotkań z mieszkańcami:

– 3- 4 sierpnia – konsultacje z Misiem Chełmisiem pod Studnią,

– 11 sierpnia – spotkanie Chełmskiej Rady Przedsiębiorczości i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu – Urząd Miasta Chełm

– 13 sierpnia – konsultacje ogólne w Urzędzie Miasta Chełm. Spotkanie konsultacyjne podzielone zostanie na bloki tematyczne, podczas których zostaną przedstawione mieszkańcom poszczególne, dotychczasowe pomysły w blokach – przedsiębiorczość, funkcjonowanie instytucji, turystyka i kultura, aktywizacja mieszkańców (jakość życia), dostępność plus.

– 20-25 sierpnia – spotkania warsztatowe w Urzędzie Miasta Chełm – finalizacja gotowych propozycji pomysłów.

Poza tym:

– niezależnie od prowadzonych dyskusji, na pomysły związane ze wszystkimi poruszanymi tematami Urząd Miasta Chełm czeka do 7 sierpnia. Każdy mieszkaniec może wciąć czynny udział w tworzeniu katalogu zmian.

Można to zrobić na wiele sposobów:

1. Poprzez wysłanie pomysłu na adres zielonemiasto@umchelm.pl.
2. Poprzez wypełnienie karty pomysłu znajdującej się na stronie www.zielonemiasto.umchelm.pl. Kartę można też wydrukować, wypełnić i dostarczyć ją do UM.
3. Wziąć udział w cyklu gorących dyskusji, które prowadzone są cyklicznie na portalu FB: miastochelm.
4. Wziąć udział w jednym z wydarzeń w formie spotkań i konsultacji społecznych.
5. Można skorzystać z kart pomysłów, które udostępniane są w Urzędzie Miasta, wypełnić i wrzucić do przygotowanej urny.

Wszystkie idee i koncepcje prezentowane są na stronie ww w zakładce “Inspiracje“.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Zielone miasto? Może najpierw zadbać o trawniki ( koszenie ) ścieżki rowerowe i chodniki, żeby nie przypominały trawników, W tym roku trawa rośnie nawet na jezdniach. Będa potrzebne kolejne remonty. A ten “cubuś” dalej obiecuje, a gawiedź łyka!!!

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *