REKLAMA
,
Miasto chce przejąć dworzec PKS
Miasto chce przejąć dworzec PKS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto chce kupić teren dworca PKS przy ul Lwowskiej. Wczoraj strony podpisały wstępne dokumenty. 

Reklama
Wiadomość w swoim stylu przekazał prezydent Jakub Banaszek:
Mam dla Was bardzo dobre informacje! W posiadaniu Miasta znajdzie się teren położnego w centrum Chełma dworca PKS!
Jak pisze prezydent w rozmowach i podpisaniu wstępnego protokołu uzgodnień oprócz przedstawiceili miasta i PKS uczestniczyli reprezentanci MPGK. Protokół dotyczący zakupu nie tylko dworca ale także nieruchomości przy ul. Hutniczej.
…bierzemy się do pracy – zapowiada J. Banaszek. – W najbliższym czasie przygotujemy projekt uchwały o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dworca.
Teren dworca PKS to znakomita lokalizacja w centrum miasta. Jej zagospodarowanie nie będzie więc łatwe. To co w tym miejscu powstanie powinno mieć charakter wizytówki miasta. Banaszek za jednej strony właśnie to zapowiada. Z drugiej jednak strony pisze:
W centrum planujemy lokalizację dla zapowiadanej Miejskiej Stacja Paliw, ale chcemy również kompleksowo zagospodarować cały plac dworcowy.
Nie do końca – naszym zdaniem – koresponduje ta funkcjonalność z zapowiadanym stworzeniem miejskiej „perłki”. Może ten problem rozwiążą studenci architektury z Politechniki Lubelskiej, którzy w ramach praktyk mają opracować koncepcje urbanistyczne tego obszaru.
Z komunikatu nie wynika też jaka przyszłość czeka samą firmę PKS i podróżnych dotychczas korzystających z jej usług. Interesujące są też kwoty wzajemnych rozliczeń i źródła finansowania ich finansowania po stronie miasta.  Do sprawy będziemy więc wracać. 
 

Napisz komentarz
 • Sam sobie zaprzecza….. Kupił już
  młyn i co????? I nic. Jeszcze takiego
  gospodarza Chełm nie miał od
  zarania dziejów…… Co jeden, to
  lepszy….. 👎😵

  • Mieszko co ty pierdzielisz? Czegoś sam nie wystartował to byśmy mieli tego najlepszego!
   Jest prawdą że to tu przeniosło się tz centrum miasta z dawnej Lubelskiej i pl. Gadńskiego.
   A tu naokoło nawet nie XX tylko XIX wiek. Bo tu był kiedyś plac targowy o obżnezeach miasta a cmentarz to juz był poza miastem. Tu tu polnymi drogami ciągnęły furmaniki na targ jeszcze w latach 60-tych. W około tego skrzyżowania gdzie jest największy ruch buda na budzie i buda pogania i to ma być ta wizytówką? Tu trzea prezydentowi przynać rację. Ten tzw. dworzec PKS gdzie kiedyś zjeżdzała się cała wieś już nie spełnia swojej roli bo juz nie ma tych autobusów i tej komunikacji PKS bo nie ma takiej potrzeby. Większy ruch jest na skromniutkim placyku busów. Czas więc najwyzszy coś z tym zrobić bo wstyd. I nie tylko z tym. Po przeciwnej stronie tez budy na placu ZDZ i też w centrum i a na samym rogu ” zabite dechami” jakby to był plac budowy i tak od 30 lat! To samo na Lwowskiej na przeciwko wyjazdu z placu PKS. Kostka na tym placu do pamięta czasy jeszcze Gomłułki. Jak ktoś przyjedzie z zwewnątrz i na to popatrzy to obciach….

   Popieram więc. Przynjamniej coś chce, coś sie stara i kasę załatwia . A co Fisz by zrobila? Coś więcej ? Dług by rolowała i tyle i jakiś rodndo przed wyborami. A Krzyś fircyk. Co nam uciął kasy unijnje chyba coś z miliard . Więcej zrobił! Pokazal tylko jak rolować dług Fiszowej i jak budować skrzyżowania i ronda od parady.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  REKLAMA