REKLAMA
,
Miasto chce przejąć dworzec PKS
Miasto chce przejąć dworzec PKS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto chce kupić teren dworca PKS przy ul Lwowskiej. Wczoraj strony podpisały wstępne dokumenty. 

Reklama
Wiadomość w swoim stylu przekazał prezydent Jakub Banaszek:
Mam dla Was bardzo dobre informacje! W posiadaniu Miasta znajdzie się teren położnego w centrum Chełma dworca PKS!
Jak pisze prezydent w rozmowach i podpisaniu wstępnego protokołu uzgodnień oprócz przedstawiceili miasta i PKS uczestniczyli reprezentanci MPGK. Protokół dotyczący zakupu nie tylko dworca ale także nieruchomości przy ul. Hutniczej.
…bierzemy się do pracy – zapowiada J. Banaszek. – W najbliższym czasie przygotujemy projekt uchwały o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dworca.
Teren dworca PKS to znakomita lokalizacja w centrum miasta. Jej zagospodarowanie nie będzie więc łatwe. To co w tym miejscu powstanie powinno mieć charakter wizytówki miasta. Banaszek za jednej strony właśnie to zapowiada. Z drugiej jednak strony pisze:
W centrum planujemy lokalizację dla zapowiadanej Miejskiej Stacja Paliw, ale chcemy również kompleksowo zagospodarować cały plac dworcowy.
Nie do końca – naszym zdaniem – koresponduje ta funkcjonalność z zapowiadanym stworzeniem miejskiej „perłki”. Może ten problem rozwiążą studenci architektury z Politechniki Lubelskiej, którzy w ramach praktyk mają opracować koncepcje urbanistyczne tego obszaru.
Z komunikatu nie wynika też jaka przyszłość czeka samą firmę PKS i podróżnych dotychczas korzystających z jej usług. Interesujące są też kwoty wzajemnych rozliczeń i źródła finansowania ich finansowania po stronie miasta.  Do sprawy będziemy więc wracać. 
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Chrobry
  Najlepiej polikwidować wszystko co niewygodne, co wymaga
  remontów i naprawy……. tak to ma wyglądać?????
  Młyn to szatro, z powybijanymi szybami w oknach starych, pordzewiałymi i walącymi przybudówkami, to ma być wizytówka
  przy wjeździe do Chełma???? Jeszcze jedna nieruchomość na
  którą wywalono forsę. Już zmarnowano dawną szkołę podst. nr 7
  i czy to ma być alternatywa dla miasta??? Dlaczego ty nie startowałeś w wyborach, skoro jesteś w stanie ogarnąć to wszystko. Zacznij od siebie Chrobry!!! Dobre rady zgłaszaj rządzącym, masz takie prawo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Sam sobie zaprzecza….. Kupił już
  młyn i co????? I nic. Jeszcze takiego
  gospodarza Chełm nie miał od
  zarania dziejów…… Co jeden, to
  lepszy….. ??

  No votes yet.
  Please wait...
  • Mieszko co ty pierdzielisz? Czegoś sam nie wystartował to byśmy mieli tego najlepszego!
   Jest prawdą że to tu przeniosło się tz centrum miasta z dawnej Lubelskiej i pl. Gadńskiego.
   A tu naokoło nawet nie XX tylko XIX wiek. Bo tu był kiedyś plac targowy o obżnezeach miasta a cmentarz to juz był poza miastem. Tu tu polnymi drogami ciągnęły furmaniki na targ jeszcze w latach 60-tych. W około tego skrzyżowania gdzie jest największy ruch buda na budzie i buda pogania i to ma być ta wizytówką? Tu trzea prezydentowi przynać rację. Ten tzw. dworzec PKS gdzie kiedyś zjeżdzała się cała wieś już nie spełnia swojej roli bo juz nie ma tych autobusów i tej komunikacji PKS bo nie ma takiej potrzeby. Większy ruch jest na skromniutkim placyku busów. Czas więc najwyzszy coś z tym zrobić bo wstyd. I nie tylko z tym. Po przeciwnej stronie tez budy na placu ZDZ i też w centrum i a na samym rogu ” zabite dechami” jakby to był plac budowy i tak od 30 lat! To samo na Lwowskiej na przeciwko wyjazdu z placu PKS. Kostka na tym placu do pamięta czasy jeszcze Gomłułki. Jak ktoś przyjedzie z zwewnątrz i na to popatrzy to obciach….

   Popieram więc. Przynjamniej coś chce, coś sie stara i kasę załatwia . A co Fisz by zrobila? Coś więcej ? Dług by rolowała i tyle i jakiś rodndo przed wyborami. A Krzyś fircyk. Co nam uciął kasy unijnje chyba coś z miliard . Więcej zrobił! Pokazal tylko jak rolować dług Fiszowej i jak budować skrzyżowania i ronda od parady.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA