REKLAMA
,
Miasto Chełm z nową strategią rozwoju
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W chełmskim magistracie pojawiły się pierwsze robocze dokumenty, które mają określać najważniejsze działania, jakie zostaną podjęte w najbliższych latach przez samorząd. 

Reklama

Do zgarnięcia są między innymi fundusze z Unii Europejskiej w ramach Programów Regionalnych. Nie wiadomo jednak, czy miasto podejmie się kontynuacji prac nad przedsięwzięciami planowanymi już wcześniej, czy zaprezentuje nowe propozycje, które będą wynikać z oczekiwań mieszkańców. – Pewne jest to, że planujemy przeprowadzić konsultacje społeczne w sprawie części wydatków budżetu miasta – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM.

Program rozwoju miasta ma być w najbliższym czasie uszczegóławiany przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, który stawia strategiom konkretne wytyczne i wymagania. – Pamiętajmy, że tym razem strategia miasta musi mieć pewne elementy wspólne i powiązania ze strategią Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego, którą opracowujemy po raz pierwszy.  – dodaje wiceprezydent Józef Górny.

Jak zapowiadają urzędnicy, na oficjalne dokumenty musimy jeszcze poczekać. Niebawem więcej informacji o samych kosztach kwalifikujących i poziomach dofinansowania z programów UE.

Napisz komentarz
 • smutna ta informacja. Urząd Marszałkowksi podał już harmonogram konkursów na ten rok, a magistrat nie był w stanie przygotować i udostępnić choćby zarysu strategii. Skoro sprawą zajął się J. Górny, przygotują ją na koniec roku 2017?
  Znowu może być za późno.
  Z innej zaś beczki: może redakca zaintersowałaby się kwetią owego Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego? Chętnie poczytam coś więcej na ten temat.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA