REKLAMA
,
Miasto dołoży na kulturę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 150 tys. zł przeznaczył chełmski samorząd na działania kulturalne, turystyczne i patriotyczne. Dostaną je organizacje pozarządowe na realizację swoich pomysłów. Termin składania ofert: do 5 marca.

Reklama

Chełmskie organizacje pozarządowe mogą liczyć na dofinansowanie swoich projektów z budżetu miasta. Samorząd ogłosił trzy otwarte konkursy.
Pierwszy z nich dotyczy realizacji zadań publicznych w 2021 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.  Można tu liczyć na dofinansowanie np. organizacji konferencji, festiwali, spotkań autorskich czy warsztatów z różnych dziedzin kultury i sztuki. O fundusze można się ubiegać także na wydawnictwa i nagrania, albo na organizację wakacyjnej oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta i turystów.
W tym konkursie do podziału jest 110 tys. zł.

Na przedsięwzięcia turystyczne i krajoznawcze w tym roku samorząd przeznaczył do podziału 25 tys. zł. Szanse na zdobycie tych pieniędzy mają działania propagujące walory historyczno–krajoznawcze Chełma i okolic, popularyzujące turystykę oraz wiedzę o mieście i regionie. Można więc zaproponować organizację imprez turystycznych, ale też konkursów czy szkoleń dla przewodników turystycznych.

Trzeci z konkursów dotyczy przedsięwzięć mających na celu podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Chodzi o dofinansowanie organizacji np. spotkań kombatanckich, ale  także wystaw, koncertów czy inicjatyw wydawniczych. Stowarzyszenia mogą ubiegać się też o dotację na renowację i porządkowanie miejsc pamięci narodowej. Samorząd ma na ten cel 10 tys. zł.

Termin składnia ofert mija 5 marca.
Szczegółowe zasady udziału w konkursach i wzory dokumentów znajdziecie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • . Niestety masz Pan w tym rację, bo jednostka taka jak np. Pan, czy jakiś tam wyjątkowo zdolny tubylczy artysta, są w rzeczywistości na samym końcu, jak to nazwę – tego „łańcucha pokarmowego”, czyli musi być pośrednik(-cy) i muszą być po drodze jeszcze koszta. Inaczej nielzja.
  Natomiast co do stowarzyszeń, niby organizacje nezależne, ale… Jak dało mi się zauważyć na przestrzeni sporej ilości lat, zawsze najpaskudniejszą łapą, która starała się przy każdej nadarzającej okazji i w dodatku na beszczelnego w nich gmerać (nie była to, jak by można było przypuszczać upierdliwa skarbówka), należała do czynowników(-czek) z miasta. Wiadomo, działalność takich organizacji ma być zgodna z prawem i basta. Nie powinny być natomiast w jakikolwiek sposób wasalizowane przez miasto i powinny pozostawać jak najbardziej niezależne. Jak jest teraz w tym kotle pandemii i władzy nie wiem, i chyba jakoś nie chcę wiedzieć.?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Muszę być organizacją?A zwykły mieszkaniec to zero?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA