REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miasto kupi budynek po banku?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dawną siedzibą PKO BP przy ul. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie interesuje się chełmski ratusz. W budynku miałoby powstać kompleksowe centrum obsługi mieszkańców. 

Reklama

Chełmski ratusz jest zainteresowany kupnem kolejnej nieruchomości na terenie miasta. Tym razem chodzi o dawną siedzibę banku PKO BP przy ul. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera 3. O sprawie poinformował tygodnik Nowy Tydzień. W budynku powstać ma kompleksowe centrum obsługi mieszkańców. Tutaj mieszkańcy miasta mieliby możliwość – w jednym miejscu – załatwienia wszystkich spraw urzędowych.

Przy Dreszera bank miał swoją oryginalną siedzibę od ćwierć wieku. Dwa lata temu instytucja opuściła okazałą nieruchomość i przeniosła się do mniejszej przy al. Armii Krajowej.
Jak wówczas informowało biuro prasowe banku, chodziło o “optymalizację powierzchni oddziałów, dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb klientów, którzy w coraz większym stopniu korzystają z alternatywnych form kontaktu, np. poprzez Internet, a bank rozwija też sieć urządzeń samoobsługowych”. Bank wystawił więc budynek przy Dreszera na sprzedaż. Około 14-arową działkę, na której stoi biurowiec o powierzchni ponad 2200 mkw., wyceniono na 3 285 150 zł.

Na razie ogłoszenie o sprzedaży zniknęło ze strony internetowej banku. O szczegółach póki co nie chcą jednak mówić ani urzędnicy, ani bankowcy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • To Urząd miasta już nie chce się przenieść do gmachu?!

  No votes yet.
  Please wait...
 • No tak skoro centrum obsługi to centrum obsługi.
  Trochę drogie to centrum obsługi ale za to ma windę i pewnie internet.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Skąd to założenie Andrzeju Sawa, że budynek ma być zakupiony na potrzeby biurowe może właśnie na mieszkaniowe.
  Np ekskluzywny TBS dla działaczy PiS którym się nie powiodło jak prezesowi Orlenu.
  Właśnie odwrotnie miasto zwalania pracowników w ramach oszczędności gdyż nie tylko bank potrzebuje optymalizacji kosztów w tych trudnych czasach.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Redakcja napisała po co,a może wie.Ja nie,a więc co mam zrobić.Czekam na informację UM.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Zastanawiałem się kto od banku kupi tę nieruchomość, która dla banku była za droga.
  No proszę i znalazł się w Chełmie inwestor.
  Która to już? Lepiej mu idzie jak Obajtkowi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Szybko, szybko domagaj się Pan wiedzy Panie Sawa, bo pewna bardzo ważna pani chce bardzo szybkiego ograniczenia dostępu do informacji publicznej. Według niej jest on niezgodny z konstytucją.
  Mam wrażenie, że z tej naszej biednej konstytucji to już tylko okładki zostały. Reszta z niej, to jak kiedy komu pasuje. Przykre mamy czasy, bo jakby motłoch a nie poważni ludzie, decydował o tym co jest dla nas najważniejsze.
  .

  No votes yet.
  Please wait...
  • TSJ,nawet jak jakaś kucharka coś napisze,to ja to olewam i zawsze będę żądał informacji,bo jako współwłaściciel naszego miasta mam prawo żądać informacji co i dlaczego moi pracownicy robią,a Prezydent miasta też jest takim naszym pracownikiem.

   No votes yet.
   Please wait...
   • No to żeś Pan pojechał po całości.?
    Toż to jest herezja dla miłościwie nam panujących w kraju to co Pan tu prawisz. Pan, ja i reszta z gorszego sortu mamy bulić coraz to nowe haracze i się tym co władza robi nie zajmować. Może być tak, że jak będziesz Pan zbyt ciekawski, to otrzymasz Pan w odpowiedzi oczywiście wiadomość, ale o publicznych pracach do odrobienia za karę od np takiego nowego wynalazku jakim będzie “sędzia pokoju” – jak dobrze pójdzie! Kiedyś za PRL-u było sobie takie kolegium d/s wykroczeń, czyli może być podobnie i teraz. Niedouczony prawniczyna, czy tam jakiś partyjny gorliwiec poczuwający się że jest powołany do wyższych celów będzie karał, bo posłuch w narodzie musi być! Taki to mniej więcej będzie nasz nowy ład narodowy. Mucha nie siada! Jak ktoś kiedyś wymyślił :
    “Co wolno wojewodzie, to nie tobie…”
    Może to i słuszne?. Naród ma taką władzę, na jaką zasługuje. Przecież sobie taką wybrał.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Redakcjo – zadaj pytanie o merytoryczne uzasadnienie – na zasadzie dostępu do informacji publicznej.Skąd na to forsa.Audyt 2 lata temu wykazał przerost etatowy,a teraz miejsce na kilkadziesiąt etatów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama