REKLAMA
,
Miasto kupiło młyn
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowym właścicielem Młynu Michalenki jest od piątku Miasto Chełm. Kupiona za 450 tys. zł nieruchomość ma być nowym centrum kultury.

Reklama

Niszczejąca od 2001 roku nieruchomość – Młyn Michalenki przy ul. Lubelskiej – jest od piątku (8 lutego) własnością miasta. Prezydent Jakub Banaszek chce, by powstało tu nowe centrum kultury, w którym swoja siedzibę znajdzie przede wszystkim teatr.

Ma to być przestrzeń tętniąca życiem, dobrze powiązana funkcjonalnie z otoczeniem, zaprojektowana z poszanowaniem dorobku kulturowego miejsca – snuje plany prezydent.  – Zrewitalizowany obiekt ma być unikalny, przyciągać użytkowników oraz turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego.

Koncepcja rewitalizacji Młyna Michalenki zakłada utworzenie w nim m.in.: sali teatralnej dla około 250 widzów wraz ze sceną, zaplecza z garderobami, szatni, warsztatu stolarskiego, a także sal konferencyjno-szkoleniowych, sal muzealnych i dodatkowych magazynów. Na najwyższym poziomie budynku ma powstać kawiarnia, a na przylegającej działce parking oraz teren zielony z małą architekturą.

Niszczejący od 2001 roku obiekt Miasto Chełm kupiło za 450 tys. zł. Departament Inwestycji i Rozwoju UM ogłosił przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rewitalizację budynku, wraz z przyległą działką, na potrzeby działalności kulturalno-muzealnej, w ramach zadania pn.: „Infrastruktura Kultury”.

Projekt będzie podstawą do aplikowania o zewnętrzne dofinansowanie wielomilionowej rewitalizacji obiektu.

Napisz komentarz
 • Ludzie,po raz kolejny proszę o konkretne pomysły,nasz,osobiste – co w Młynie zrobić.Macie odwagę wyartykułować swój pomysł?

 • Sawa , Tyś nasz, krew z krwi , kość z kości. Co się głupio pytasz o meritum? To my czekamy na to że Ty w tej sprawie przemówisz a przez Ciebie mądrość ludu! A Ty gębe rozdziawiasz, patrzysz jak wół na malowne wrota i wziąż pytasz ” No a merytorycznie nikt nie potrafi?” No nie , Ty też!
  Sawa chyba już jaśniej nie można!

 • Panie Sawa zapadasz na uwiąd starczy
  Gdy człek przestaje mówic tylko warczy

  Z proletariackim pozdrowieniem 😃

 • A porządna siedziba muzeum nie podoba się?Dlaczego?

  • No a merytorycznie nikt nie potrafi?

   • Panie Sawa, na świecie tak to się dzieje, że co by tam ktoś sobie nie wymyślił i to naprawdę coś oryginalnego, nawet z dobrym skutkiem realizował, a nie jest związany solidnie z lokalnym establishmentem, to będzie miał problemy z silnymi oponentami. Szczególnie gdy zależy mu na pomocy, a już nie wspominając o dofinanansowaniu. Tak to już jest, że tacy oponenci hołdują maksymie:
    „Wszystko co nie pochodzi od naszych, nawet niech by było najlepsze, jest do bani”.
    Wielokrotnie wspomniane zjawisko obserwowałem w różnych środowiskach. Konflikt interesów? Może zazdrość i jakieś obawy na przyszłość? Albo jak ten przysłowiowy pies ogrodnika. Hehehe😆.

   • TSJ ja jestem za stary,żeby przejmować się układam,staram się myśleć,a nie kalkulować,jak….

 • No chyba ktoś otwierał i zamykał bramę ☠️

 • Ale to nie strażacy zrobili nam kłopot tylko młynarze 🌄😎

 • ja, co się naiwnie pytasz od kogo i po co? To tajemnica handlowa, nawet dla Banaszka 🤑🥳🤓🤥

  Co się czepili strażaków, czepcie się młynarzy 👷👩‍🚒👩‍🌾💂🎅🧞

 • To nie wszystko. W ramach deglomeracji do Chełma zostanie przeniesiona centrala OSP. W odrestaurownym dworku Michalenki bedzie siedzibe miał Naczelny Strażk OSP. W Kumowej Dolinie od wiosny do pózniej jesieny beda trwały przeglądy tworczości OSP , przeglad orkiestr OSP. Powstnie galeria tworczości artystycznje druchów z OSP , malarswo , rzeźba , takctwo itd itd itd dotacje , subencje beda płynely szeroką rzeka do Chełma. Bedzie pieknie. Genialnie to wymyślil Banaszaek. Bravo!

  • olo, nie tak szybko. Były dom Michalenki jest od wielu, wielu lat zasiedlony przez jednego z kolejnych właścicieli. Wiem, że jest całkiem nieźle utrzymany, więc nie jest ruiną jak młyn. Znów potencjalnie była by niemała kasa „na wydaniu”, i przez to kolejne „awantury”. Hehe. Niedobry pomysł.
   Od OSP naprawdę wiele można się nauczyć. Małe ośrodki, ale niektóre ‚jurne’ w swych kulturotwórczych poczynaniach. Niech się chowa Chadek i jego wszyscy nowożytni dyrektorzy. Hehehe.

   • TSJ , spoko. Nie takie rzeczy sie robiło z PiS. Trybunał Konstrystucyjny sie przejeło to jakiejś starej budy sie nie przejmie ? To kwestia tylko kasy. Na zewnatrz nie wygląda to dobrze a mogłoby!
    Banaszek załatwi w Warszawie . Nie takie rzeczy obiecał załatwić i co jest na FB? Jest!

   • Dobry pomysł. Chdk przekazać OSP . Coś bedzie sie działo a nie tylko katering dla pani dyrektor! Coś cicho o jej odwolaniu. Sprawa już nieaktualna?
    Ktoś cos wie?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA