REKLAMA
,
Miasto odnawia miejsca pamięci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowe płyty pamiątkowe zawisły na murze przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Zastąpiły stare zniszczone już tablice z blachy. Przed laty umieszczono na nich imiona, nazwiska i daty śmierci żołnierzy i osób cywilnych, które we wrześniu 1939 roku zginęły w obronie Ojczyzny.

Reklama

W sąsiedztwie kościoła prawdopodobnie nadal znajduje się wiele pochówków z września 1939 roku. Według informacji jakimi dysponuje urząd miasta część szczątków została przeniesiona dawno temu na cmentarz w Strupinie Łanowym. Dotychczasowe tablice zostały mocno nadgryzione przez ząb czasu. Miasto zdecydowało o ich wymianie na znacznie trwalsze i nie wymagające tak częstych konserwacji płyty granitowe. Wymiana płyt ku czci poległych we wrześniu 1939 r. kosztowała około 6,4 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Władze Chełma zapowiadają, że  zajmą się kolejnymi miejscami upamiętnienia, które wymagają remontu. Mowa jest m.in.: o zbiorowej mogile pomordowanych w 1944 roku, która znajduje się na cmentarzu przy ul. Lwowskiej.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA